Фермери Сумщини зібралися на аграрний форум

Причиною зібрання стала стурбованість проектом закону щодо ринку землі. Члени спілки аграрних підприємств Сумщини та обласної організації фермерів переконують, що їх думку не хочуть враховувати і таким чином малі сільські господарства через рік-два можуть просто перестати існувати.

Місцеві аграрії заявляють, що рішення про запуск обігу землі не можна приймати без фермерської спільноти. Тож у ході дискусії напрацювали рішення, які направлять до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.

«Я підтримую сільгоспвиробників і фермерів, - наголосив під час зустрічі з аграріями голова Сумської обласної ради Володимир Токар. - Особливо тих, хто працює на своїй землі і сплачує податки у місцеві бюджети, бо у них зовсім інше ставлення до землі і свого краю. Але, на жаль, зал напівпустий. Ви повинні зрозуміти, що тільки спільно можна дійти до певного алгоритму. Тільки спільно можна захистити свої інтереси і напрацювати такі норми закону, які б влаштовували саме аграріїв».

Керівник депутатського корпусу певен, що на сесії обласної ради депутати підтримають місцевих сільгоспвиробників. «Зі свого боку ми, як представники ваших інтересів в обласному парламенті, захищатимемо вас. Водночас ви повинні знайти підтримку і в інших областях, і робити все спільно в одному напрямку», - зазначив Володимир Токар.

Учасники зібрання наголошували, що запровадження ринку землі повинно відбуватися виключно для громадян України.

Аграрії переконані, що необхідно заборонити продаж земель сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності, оскільки 10,4 млн га державних земель можуть давати 31,2 млрд грн. щорічно при орендній платі 12% НГО. Також варто виключне право купівлі земель сільськогосподарського призначення надавати державі в особі громад через надання кредитів новою державною іпотечною установою. Це, на думку місцевих сільгоспвиробників, допоможе забезпечити реалізацію права власників паїв розпоряджатися своєю власністю, уникнути «просідання» ціни на землю, подальшого ефективного розпорядження шляхом передачі земель виключно в користування через аукціони.

Ще одним важливим аспектом сумські аграрії вважають, що землею має володіти той, хто на ній працює. Тож пропонують перші 5 років надавати доступ до ринку землі тільки фізичним особам – громадянам України із запровадженням сертифікації сільськогосподарської діяльності та обмеженням площі в одні руки до 200 га. В подальшому ж, за наявної необхідності, надавати доступ до ринку фермерських господарств, юридичних осіб, які мають статус сільськогосподарського виробника останні три роки, засновниками яких є виключно громадяни України, з обмеженням щодо власності та користування землею не більше 5000 га.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 10 жовтня 2019, 13:59

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради