Підтримка децентралізації в Україні є одним з пріоритетів Ради Європи

Реформа органів місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні є однією з пріоритетних реформ, що підтримується Радою Європи.

Про це зазначила заступник Голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко в ході «круглого столу» УАРОР з моделювання спроможних районів на прикладі Одещини.

«Україна взяла на себе зобов’язання реалізовувати децентралізацію відповідно до стандартів Ради Європи. І ми бачимо, що починаючи з 2014 року реформа має прогрес, про що й кажуть міжнародні партнери. Утім, зміни ще не торкнулися районного рівня. Тож важливо з’ясувати низку питань з дублюванням повноважень, з визначенням територіального обрамлення спроможних районів та інше. Але найважливіше – забезпечити нормативну підтримку процесам децентралізації», — акцентувала Олена Литвиненко

Крім того, представник Ради Європи зазначила, що підтримка УАРОР є важливим для подальшого впровадження реформ.

«Круглий стіл» відбувся в рамках Проєкту Української асоціації районних та обласних рад Моделювання адміністративно-територіального устрою на субрегіональному рівні, що впроваджується за підтримки Програми ради Європи «децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні».

 

Також читайте:

 

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради