Чи буде в області сучасний онкодиспансер?

Цю тему вчора обговорювали керівництво Сумщини, депутати обласної ради, очільники управління охорони здоров’я ОДА та головний лікар онкодиспансеру. Дискусія тривала дві години і була досить жвавою.

Утім, головним її меседжем було те, що всі разом повинні дбати про мешканців Сумської області і зробити все необхідне, аби осучаснити медичний заклад, який потребує ремонту, будівництва нових приміщень та закупівлю сучасного обладнання.

«Депутатський корпус працює над створенням умов у нашому онкодиспансері й розвитком онкологічної служби Сумщини, і це питання на сьогодні є пріоритетним. Дякую обласним обранцям, оскільки вперше за 20 років ми забезпечили і продовжуємо забезпечувати заклад сучасними медичним обладнанням. Тільки за цей рік виділено 7,2 млн грн. на закупівлю обладнання, медичних препаратів і проведення ремонтних робіт. Щодо будівництва приміщення під встановлення лінійного прискорювача, то його доля також буде вирішена. Я сподіваюся, що у найближчий час. На Сумщині 35 тисяч хворих, які перебувають на обліку в онкодиспансері, і 3 тисячі з них потребують променевого лікування. Тому, в першу чергу, ми будемо дбати про них, а не лобіювати ті чи інші інтереси», - зазначила під час обговорення Тетяна Головко.

Головний лікар онкодиспансеру Володимир Конанихін акцентував увагу на тому, що виходячи з кількості жителів області, в онкодиспансер необхідно закупити два лінійних прискорювачі – високоенергетичний вартістю 110 млн грн і низькоенергетичний, який коштує 60 млн грн. Якщо врахувати гроші на будівництво приміщення, встановлення обладнання, то загальна сума становитиме близько 200 млн грн.

Перший етап – виготовлення проектно-кошторисної документації. І обласні депутати своїм голосуванням кошти на нього виділили. Далі, за словами заступника начальника управління майном обласної ради Інни Козачок було проведене відкрите засідання, проводилося знов-таки відкрите обговорення і конкурс на будівництво приміщення під встановлення лінійного прискорювача виграла компанія, яка надала найменшу суму за виготовлення проектно-кошторисної документації. 3 вересня з цією компанією був заключний договір та узгоджений графік проведення робіт. І вже завтра, 27 вересня, мають бути отримані містобудівні умови, згідно з якими може розпочинатися проектування даного комплексу.

Обговорення точилося, в першу чергу, навколо будівництва приміщення під встановлення лінійного прискорювача та виготовлення проектно-кошторисної документації. В ОДА є певні зауваження щодо процедури визначення переможця проектування. Втім, за словами заступника голови обласної ради Тетяни Головко, облрада має діяти в законний спосіб і виключно у межах своїх повноважень.

Присутні зійшлися на тому, що після того, як будуть у наявності містобудівні умови, зібратися ще раз. Утім, головним питанням залишається пошук 200 млн грн. Планується, що це будуть спільні гроші ДФРР, обласного та місцевих бюджетів, можливо, включаться в процес і народні депутати, обрані від Сумщини.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 26 вересня 2019, 15:22

Новини місцевих рад

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради