В Україні запустили інноваційне виробництво препаратів з плазми крові

20 вересня на території вітчизняного науково-виробничого комплексу Biopharma (м. Біла Церква, Київська область) відбулося офіційне відкриття заводу-фракціонатору з виробництва препаратів з плазми крові. У Biopharma зазначили, що це унікальний виробничий майданчик повного циклу препаратів крові та пробіотиків не тільки в Україні, а й у всій Східній Європі. Він побудований згідно зі світовими стандартами якості.

На відкриття заводу запросили й представників Сумщини, оскільки обласний центр служби крові є кращим в Україні і відомий далеко за її межами. У складі делегації – керівництво та депутати обласної ради.

Голова Сумської обласної ради Володимир Токар зауважив, що відкриття заводу у Білій Церкві – це, в першу чергу, забезпечення внутрішніх потреб країни у препаратах крові, тому є важливо необхідним. Особливо, коли це стосується онкохворих дітей та захисників країни.

«20 вересня стане новою сторінкою в сучасній науковій та індустріальній історії України, адже створено не просто новий виробничий об’єкт – покладено початок новій наукоємній індустрії на основі високих технологій. Це ставить Україну на один рівень з такими країнами як США, Австрія, Німеччина та дозволяє Україні виходити на світовий ринок з медичними препаратами, виробництво яких потребує власної науково-дослідницької бази, високої культури виробництва, розвитку інфраструктури донорства за найвищими стандартами. Сьогодні Україна довела що здатна на це», – заявив під час відкриття заводу президент групи компаній Biopharma Костянтин Єфименко.

Він, до речі, подякував очільнику депутатського корпусу Сумщини Володимиру Токарю за те, що 10 років тому саме завдяки його ініціативі в області з’явився Центр крові у тому вигляді, який він має сьогодні. За ці роки розвитку Biopharma інвестувала у Сумській центр крові понад 3 млн. доларів США, і на сьогоднішній день такого обладнання немає ніде в Україні.

Будівництво заводу-фракціонатору з виробництва препаратів з плазми крові у Білій Церкві та пуско-налагоджувальні роботи тривали близько 4 років. За цей час у завод було інвестовано понад $75 млн, в тому числі кошти іноземних інвесторів.

На заводі вироблятимуть: фактор VIII – життєвонеобхідний препарат для хворих на гемофілію; альбумін – препарат для відновлення та підтримання об’єму циркуляції крові при травмах та операціях; імуноглобуліни – білки крові, що широко застосовуються для посилення здатності організму чинити опір хворобам. Проєктна потужність виробництва передбачає можливість переробки до 1 млн літрів плазми на рік.

У компанії зазначають, що виробництво призначене, насамперед, для задоволення потреб вітчизняної медицини, яка отримала змогу зменшити імпорт препаратів крові.

Наразі видатки бюджету в цьому сегменті становлять близько $345 млн. Здешевлення закупок за рахунок вітчизняних ліків дозволить зекономити близько $100 млн.

Довідка: Імунобіологічна фармацевтична компанія Biopharma входить до десятки найбільших українських виробників лікарських препаратів. Випускає більше ніж 20 імунобіологічних препаратів із плазми донорської крові, препарати, отримані за технологією рекомбінантних ДНК, і пробіотики.

Також читайте:

 

Підготовка до сесії обласної ради

Управління майном Сумської обласної ради інформує

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube