Депутати шукають резерви для наповнення обласного бюджету

Депутати Сумської обласної ради, які входять до складу постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, на черговому засіданні поряд з іншими питаннями порушили проблему обласного бюджету в частині його наповнення. У засіданні взяли участь керівники відповідних структур ОДА.

До кінця року ще трохи менше 4 місяців, а вже зараз зрозуміло, що освітня, медична галузі потребуватимуть додаткових коштів на заробітну плату працівникам та на сплату за енергоносії. Де їх брати, адже «закрома» області начебто порожні.

На думку голови постійної комісії Миколи Березіна, це абсолютно не так. Адже на сьогодні в області існує чимало невикористаних резервів.

Микола Якович не вперше стверджує, що ми халатно ставимося до одного з найбільших своїх багатств – землі. Йдеться, в першу чергу, про неефективне використання земель сільськогосподарського призначення. Так, за інформацією, якою він володіє, крупні сільгоспкомпанії використовують не за призначенням землі, де працюють. На превеликий жаль, в області відсутній контроль за сплатою ними податків. За єдиним платіжним документом незрозуміло, за яку земельну ділянку і скільки вони платять, адже вартість використання орної землі, сіножатей тощо абсолютна різна.

- Наша постійна комісія вже декілька разів розглядала питання наповнення місцевих бюджетів. Я особисто на сесії обласної ради озвучував депутатський запит, де вказував на головні причини такого негативного стану наповнення бюджету області. Керівники виконавчої влади та місцевого самоврядування або не знають, або відверто ігнорують чинне законодавство, - зазначає Микола Березін. - Як результат, ми приймаємо програми без вивчення проблем області, міст, районів, без конкретних завдань, термінів виконання, відповідальних за їх виконання. Підсумки за головними показниками роботи за місяць, квартал у розрізі районів, міст, ОТГ не підбиваються.

Такий стан речей породжує безвідповідальність влади перед людьми.

На даний момент відсутня повна інформація - скільки і яких земель знаходиться в оренді, який відсоток орендної плати, які розрахункові кошти отримував би район, місто, ОТГ і які фактично отримує. Постійна депутатська комісія вивчала ці питання. Було проведено безліч нарад, але результат залишається незадовільним. Виконавчі органи особливо на місцях не контролюють використання земель. Тож обласні депутати планують знову приступити до вивчення цього питання і вже в найближчий час.

В області постійно зростає недоїмка до сплати до місцевих бюджетів і (в 2018 році – 300 млн грн, а вже в 2019 – 360 млн грн), зростає заборгованість із заробітної плати. Мало що відомо про борги, які мають переробні підприємства перед нашими сільськогосподарськими підприємствами.

Ще одним резервом наповнення бюджету є землі несільськогосподарського призначення. Крупні торгові центри, супермаркети АТБ, ЕКО не сплачують за землю, акцизний збір, за майно, бо зареєстровані в інших місцях. Отож «не доносять» чималенькі суми до обласної казни. Як результат: у них зростають прибутки, а обласний бюджет має дірку від бублика.

Ще одне важливе питання – плата за використання земельних паїв. Як відомо, до 40 відсотків – це натуроплата. Як вона проведена до бюджету по бухгалтерії і чи сплачено з неї до бюджету області ПДФО – ніхто не знає.

І таких прикладів чимало. Тож висновок один: місцеві органи влади на місцях повинні в першу чергу шукати резерви наповнення своїх бюджетів на місцях, а не в обласній казні.
- Ми давно вже повинні покласти край такому неподобству, - переконані обласні депутати.

Обговоривши питання щодо визначення резервів отримання додаткових доходних джерел до місцевих бюджетів області, депутати вирішили за необхідне рекомендувати голові обласної державної адміністрації та очільникові обласної ради заслухати інформацію керівників міст, районів, що мають невиконання доходної частини місцевих бюджетів, на колегії обласної державної адміністрації та сесії обласної ради.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Понеділок, 02 вересня 2019, 12:30

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради