З 1 січня 2020 року пацієнт матиме гарантований від держави безкоштовний пакет медпослуг, які надаються в закладах вторинного рівня

«Основні виклики для органів місцевого самоврядування та медичних закладів вторинного рівня в контексті реформування закладів охорони здоров’я вторинного рівня» - так називався семінар, який пройшов за сприяння Сумської ОДА, обласної ради та Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування.

На заході були присутні представники влади районів, міст та об’єднаних громад, а також керівники районних лікарень Сумщини. Спільно з експертом з впровадження медичної реформи на місцевому рівні, тренером з управління медзакладом програми «U-LEAD» з Європою Алісою Макаріхіною відбувалося обговорення програми медичних гарантій, пакетів медпослуг на вторинному рівні та вимоги їх надання, укладення договорів з НСЗУ для медзакладів вторинного рівня, взаємодії первинної меддопомоги та органів місцевого самоврядування тощо.

Заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко зазначила: те, що вже було зроблено для розвитку первинного рівня медичної допомоги, дало свій результат. Його відчули багато українців, а відтак і жителів Сумщини. «Сподіваюся, що наступні кроки також сприятимуть тому, що люди зрозуміють необхідність медичної реформи. Але в ході її впровадження варто прислухатися до спеціалістів на місцях, а не «спускати» її зверху. Також хотілося б, аби органи місцевого самоврядування були «інфіковані» реформами. Саме тоді вони краще впроваджуватимуться і матимуть гарний результат», - упевнена Тетяна Іванівна.

Посадовець додала, що наразі є колосальна проблема із виплатою зарплат медикам, фінансуванням процедур гемодіалізу та закупівлею інсуліну, тому обласна рада спільно з обласною державною адміністрацією намагаються знайти резерви для допомоги. «Я сподіваюся, що для входження в реформу вторинної ланки буде детально обраховано потребу у фінансовому забезпеченні для безболісного результату поліпшення якості медичних послуг», - резюмувала Тетяна Головко під час семінару.

Аліса Макаріхіна розповіла, що буде з зарплатами лікарів, куди підуть гроші, чи буде скорочення лікарень, за що пацієнту доведеться платити, а які послуги йому покриє держава. Утім зазначила, що остаточно програма медичних гарантій формуватиметься разом з бюджетом на наступний рік.

«З 1 січня 2020 року пацієнту гарантуватиметься від держави безкоштовний пакет медичних послуг, які надаються в закладах вторинного рівня. Кожен із нас матиме право самостійно обирати заклад, для цього у нього повинна бути підписана декларація з сімейним лікарем та направлення від нього на вторинний рівень лікування. Пацієнти, у яких декларації немає, не зможуть пройти планове лікування та консультування зі спеціалістом. Екстрена допомога пацієнту надаватиметься в будь-якому випадку, незалежно від того, є угода з лікарем первинки чи ні», – повідомила експерт.

За її словами, саме декларація дає доступ до електронної бази і лише завдяки їй лікар зможе оформити електронне направлення пацієнта. Усі записи робитимуться лише в електронному вигляді. Тож Аліса Макаріхіна закликала укласти договори з лікарями тих жителів Сумщини, які ще цього не зробили.

Серед пріоритетів вторинної ланки медичної допомоги вона назвала пологи та неонатальну допомогу, серцево-судинні хвороби, онкологію. Гостя з Києва наголосила, що медзаклади будуть простимульовані фінансово, аби інвестувати в діагностичне обладнання, щоб на якомога ранніх етапах проводити діагностику за направленням сімейних лікарів. Також акцентувала увагу на тому, що до медреформи повинні активно долучитися органи місцевого самоврядування. Тоді вона пройде більш вдало і безболісно.

Серед іншого Аліса Макаріхіна подякувала директору Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування Олександру Хоруженку за його методичну допомогу у впровадженні медичної реформи на теренах області. Натомість Олександр Хоруженко пообіцяв і надалі працювати у цьому напрямку. «Наступні кілька місяців ми будемо продовжувати консультувати головних лікарів, а також голів ОТГ та керівників місцевих відділів охорони здоров’я та співпрацювати з ними щодо створення необхідних умов у закладах, щоб реформування «вторинки» для них пройшло безболісно та ефективно», - запевнив директор Сумського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Також читайте:

 

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради