Формування ефективного місцевого самоврядування – основа розвитку України

Важливою складовою реформування системи місцевого самоврядування в Україні є формування ефективних та спроможних місцевих влад задля успішної реалізації регіональної та державної політики. Депутати Сумської обласної ради не залишаються осторонь загальних тенденцій та активно включаються до процесів, що відбуваються в Україні.

Цього разу у межах виїзного семінару «Забезпечення ефективності діяльності органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації влади», який проходив на базі Кролевецького району, керівники постійних комісій, фракцій та груп депутатів сьомого скликання обласної ради мали змогу обмінятися досвідом та думками з колегами районної та місцевих рад. У заході активну участь взяли голова районної державної адміністрації Кучерявий О.В., голова районної ради Бик В.М. та голова Кролецецької міської об'єднаної територіальної громади Бобровицький О.М.

У вступному слові голова Кролевецької районної державної адміністрації Олег Володимирович Кучерявий зазначив, що проведення такого семінару дає не лише можливість депутатам обласної ради ближче познайомитись із районом, його потенціалом, але й представникам органів місцевого самоврядування отримати відповіді на важливі для них питання, обговорити нагальні потреби. Саме такий формат зустрічей є найбільш ефективним та дієвим. Він дозволяє наблизити вирішення потреб людей до тих, хто здатний на нього вплинути.

У процесі роботи депутати відзначили вагомий внесок керівників району та міста у створення позитивного іміджу Кролевеччини, а пересвідчитися в цьому вони змогли, відвідавши підприємства, які наповнюють місцеві бюджети  та надають роботу значній кількості мешканців.

На прикладі ДП «Кролевецьке державне лісомисливське господарство» депутати впевнилися в максимально ефективному використанні природних ресурсів та ознайомилися з процесом і етапами переробки сировини. У свою чергу прикладом вдалого залучення інвестицій до регіону є швейна фабрика концерну «Ярослав», завдяки якій робочі місяця отримали жінки, чия зайнятість була гострою проблемою регіону.

Депутати були приємно вражені кількістю підприємств, які працюють на території Кролевеччини та експортують свою продукцію. Одним із таких підприємств є філія ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» «Кролевецький комбінат хлібопродуктів», яке уже більше 30 років працює на ринку борошномельної продукції.

Окрім знайомства з Кролевеччиною та прикладами залучення інвестиційних коштів депутати обласної ради побачили і результати діяльності своїх колег у регіонах.

Гарним прикладом турботи про історію краю є встановлення контактної скульптурної композиції «Пам’ятник Т.Г Шевченку» в місті Глухові, яку учасники семінару мали змогу відвідати дорогою до Кролевця. Кошти на встановлення скульптури та освітлення у сквері поруч були виділені депутатами обласної ради. Тепер це місце стало невід’ємною частиною екскурсій містом.

День був наповнений не лише знайомствами та спілкуваннями з колегами. Так співпало, що саме цього дня у с. Тулиголове Кролевецького району відбулося відкриття пам’ятника воїну, який загинув у роки Другої світової війни на окраїні села, Попкову Олексію Івановичу. Депутати вшанували пам'ять усіх полеглих воїнів покладанням квітів до братської могили.

Згадавши полеглих воїнів, представники депутатського корпусу не змогли оминути і кузню О. Гаранька, де саме зараз кипить робота над пам’ятником воїнам АТО.

Такий формат проведення семінару та знайомство депутатів з особливостями району, на думку його учасників, є найбільш ефективним та дієвим засобом для розуміння потреб територій та підвищення рівня знань народних обранців.

Телесюжет про подію від канала АТВ дивіться за посиланням:

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 16 серпня 2019, 14:30

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube