telegram Facebook Twitter Youtube

Обласна рада підтримала депутатський запит Олександра Непочатова щодо недостатнього фінансування медиків і освітян Буринщини

Медичні працівники та освітяни Буринського району стурбовані недостатнім фінансуванням їхніх галузей. Про це вони повідомили депутата обласної ради Олександра Непочатова.

Обсяг медичної субвенції з Державного бюджету для надання вторинної медичної допомоги на галузь «Охорона здоров’я» Буринського району було затверджено у сумі 17,2 млн грн, а на освіту – 20,8 млн грн, що відповідно склало 72 і 92 відсотки від реальної потреби. Було затверджено й додаткову дотацію з Державного бюджету освітнім закладам району у сумі 6,3 млн грн, що становить лише 59 відсотка від реальної потреби. Усі виділені кошти пішли винятково на виплату заробітної плати з нарахуваннями.

Але, як з’ясував депутат, через недостатнє фінансування медичної й освітньої галузей у районі  постійно виникає кредиторська заборгованість із заробітної плати. Станом на 1 липня вона обліковувалася в сумі 1,7 млн грн медикам і 0,5 млн грн обслуговуючому персоналу загальноосвітніх шкіл. Незабезпеченість же галузі «Охорона здоров’я» до кінця 2019 року у видатках на зарплату з нарахуваннями складає 5 млн грн, педагогічним працівникам освітніх закладів – 1,6 млн грн, обслуговуючому персоналу 2,7 млн грн.

«З метою своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати медичним працівникам та освітянам, для уникнення соціальної напруги, не допущення порушення законодавства про оплату праці прошу вашої допомоги у вирішенні даної проблеми», - зазначає Олександр Непочатов у своєму депутатському зверненні до керівників області та профільних управлінь.

Також читайте:

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення