Володимир Токар вручив подяки Сумської обласної ради співробітникам спецпідрозділу «Альфа»

«Спецпідрозділ «Альфа» по праву вважається елітним. Сюди потрапляють тільки кращі з кращих. І вже чверть століття «альфівці» перебувають на передовій захисту української державності та віддають власні життя за спокій мирних громадян», - наголосив голова Сумської обласної ради Володимир Токар, вітаючи ветеранів спецпідрозділу.

Керівник депутатського корпусу нагородив подяками облради генерал-лейтенанта Анатолія Чумака, генерал-майора Миколу Смажника, полковника Олександра Оніщенка та майора Володимира Мотречка.

Ветеран служби Олександр Оніщенко від імені ветеранської організації подякував Володимиру Токарю за неодноразову матеріальну допомогу з боку Сумської обласної ради, яка була направлена на покращення матеріально-технічної бази та побутових умов для співробітників Сумського спецпідрозділу «Альфа» Центру спеціальних операцій СБУ. Він зазначив, що нинішній склад ради приділив уваги спецпризначенцям стільки, як не приділяли депутати жодного скликання.

Серед іншого подякував і депутату облради, голові бюджетної комісії Миколі Березіну за увагу до відомства і відзначив його як «приклад державного діяча, спортсмена, людини, яка розуміє проблеми відомства і завжди приходить на допомогу у їх вирішенні».

З часу створення в Службі безпеки України спецпідрозділів боротьби з тероризмом і захисту кримінального судочинства «Альфа», на які були покладені завдання протидії терористичним проявам, боротьбі з контрабандою, наркоторгівлею, нелегальною міграцією, організованою злочинністю, минуло 25 років. Перші призначення в спецпідрозділі «А» Управління СБУ в Сумській області були здійснені 20 грудня 1994 року. Керівником відділу тоді було призначено В.Сидоренка, а його заступником – О.Оніщенка. Велику роботу провів для укомплектування та становлення спецпідрозділу, його матеріально-технічного забезпечення тодішній начальник УСБУ в Сумській області Микола Смажник.

За час існування в структурі УСБУ спецпідрозділу «А», його співробітниками було виконано багато завдань, направлених на подолання контрабанди, затримання груп організованих угрупувань, нелегальних мігрантів, наркоторговців, корупціонерів тощо.

Починаючи з 2014 року співробітники спецпідрозділу «А» УСБУ в Сумській області разом зі співробітниками «Альфи» центрального апарату СБУ та регіональних органів «А» СБУ були задіяні у виконанні бойових спеціальних завдань у зоні проведення АТО та ООС. На жаль, наш земляк, полковник Олександр Аніщенко загинув, виконуючи поставлені завдання. Йому присвоєно звання Героя України (посмертно).

Вручаючи відзнаки обласної ради Володимир Токар подякував ветеранам за службу, наголосив, що нинішнє покоління має дослухатися до старших офіцерів, переймати їхні навики. Він побажав «альфівцям» здоров’я, мирного неба та усіляких гараздів.

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 02 серпня 2019, 12:08

Новини місцевих рад

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради