На Конотопщині відгриміло святкування 360-ї річниці Конотопської битви

29 червня с. Шаповалівка Конотопського району традиційно стало місцем зібрання патріотично налаштованих людей. Привід ювілейний – 360 років минуло з дня перемоги козацько-кримськотатарських військ на чолі з гетьманом Іваном Виговським над московськими завойовниками. На честь цієї події відбувся Всеукраїнський фестиваль «Козацький родослав».

В урочистостях взяли участь представники Меджлісу, народні депутати, керівники облдержадміністрації, обласної ради та Конотопщини, гості з різних куточків України. Заходи  розпочалися на в’їзді до с. Шаповалівка біля пам’ятного знаку «Шаблі».

«Битва під Конотопом була першою російсько-українською війною і першою українською перемогою. На жаль, війна, спалахом якої була Конотопська битва, продовжується і сьогодні. Тоді вона виникла через протиріччя з Московським урядом через його втручання у внутрішні справи Гетьманщини. Росіяни захопили низку українських міст, вирізали прихильників гетьмана й мирне населення. Нині історія повторюється. Але і тоді, – 360 років тому, і сьогодні, українці показали справжній патріотизм, і, не жаліючи, віддавали й віддають своє життя за свободу України», - наголосила заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко.

Посадовиця нагадала, що Конотопська битва довгий час залишалася забороненою темою в радянській історіографії. Протягом століть інформація про неї замовчувалася, бо правда про події під Конотопом розвінчувала багато великодержавних міфів, особливо «про споконвічне прагнення українців до союзу з Росією». І тільки із здобуттям Україною незалежності була відновлена історична справедливість.

«Нам випала велика честь бути нащадками славних козаків, котрі під проводом гетьмана Івана Виговського здобули перемогу над армією московітів у Конотопській битві 1659 року, − зазначив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький. − Конотопська битва для нас – більше ніж історія. Це – символ безкомпромісної боротьби за свободу, єдність та суверенність рідного краю, це справжній тріумф українського духу».

На знак єдності українського народу біля славетного знаку було розгорнуто 18-метровий національний прапор України, який був пронесений святковою ходою до центральної площі села Шаповалівка.

Тетяна Головко разом із присутніми на заході взяла участь у літії,  вшанувала квітами всіх тих, хто віддав своє життя за рідну державу, за її свободу та незалежність біля пам’ятника Івану Виговському і поклала квіти до могил загиблих учасників АТО.

Понад 600 учасників мистецьких колективів, кримські татари, серед організаторів – Генеральний штаб Збройних Сил України з виставкою військової техніки – це відзначення 360-річчя Конотопської битви в с. Шаповалівка вражало, дивувало, зачаровувало. Родзинкою дійства була батально-історична реконструкція фрагментів розгрому московського війська.

Також у с. Шаповалівка відбулися кінне козацьке шоу «Соколиний хутір», унікальне шоу ковалів, майстер-клас гончарів та ремісників, всеукраїнський фестиваль «Козацький радослав». Ввечері пройшов виступ гурту «Гайдамаки» в Конотопі.

Заступниця голови Сумської обласної ради відзначила, що 360-та річниця Конотопської битви – грандіозна подія для області і свято пройшло на високому рівні. Вона подякувала організаторам і колективам, та багаточисельним почесним гостям, що з’їхалися до Конотопа з різних куточків країни, щоб вшанувати пам’ять своїх предків-козаків.

За попередніми підрахунками на заходи з нагоди 360 річниці Конотопської битви завітало до 6 тисяч жителів Сумщини та гостей області.

 

 

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради