Бюджетна комісія обласної ради провела чергове засідання

26 червня постійна комісія обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва на чолі з Миколою Березіним розглянула ряд важливих для регіону профільних питань.

Першим обговорили внесення змін до обласної Програми «Освіта Сумщини». Державним бюджетом було виділено кошти на три напрямки - закупівлю шкільних автобусів для дітей із сіл, які відвідують опорні школи у своїх ОТГ, проведення мережі Інтернет у навчальних закладах області, а також їх комп’ютеризацію. Між членами комісії точилася досить гаряча дискусія щодо розподілу коштів між районами та ОТГ. Така ситуація склалася через відсутність обґрунтованості сум і їх призначень. У підсумку було прийнято рішення підтримати внесення змін до Програми, але скільки грошей і якій території буде надано, вирішуватиметься на наступному засіданні бюджетної комісії з урахуванням позиції освітньої комісії.

Виділення 877 тисяч гривень місцевим бюджетам підтримала профільна комісія. Ці гроші підуть на екстрене транспортування хворого зі Львова до Сум, на нагальні потреби шосткинського міжрайонного підрозділу СБУ, на проведення ремонту санвузлів Лебединського вищого професійного училища лісового господарства, на відзначення річниці Конотопської битви, на облаштування пункту базування екстреної медичної допомоги у Боромлянській ОТГ, на потреби школи вищої спортивної майстерності з вільної боротьби у с. Нижня Сироватка, на заохочення медиків Кролевецького району, на оплату можливих виїздів карет екстреної медичної допомоги до сіл Чернігівської області.

Серед інших питань порядку денного депутати обговорили виділені за сприяння народного обранця від Сумщини Ігоря Молотка кошти з державного бюджету на розвиток окремих територій. Було прийнято рішення звернутися до голови обласної ради Володимира Токаря щодо розподілу цих ресурсів.

Комісія на чолі з Миколою Березіним делегувала свого представника Віктора Коваленка до житлової комісії для участі у подальшому опрацюванні питань щодо виділення коштів на житло для внутрішньо переміщених осіб-учасників АТО/ООС, для учасників бойових дій на території інших держав (афганців), для учасників АТО/ООС, для осіб, які отримали ушкодження здоров’я під час Революції Гідності.

Члени комісії також підтримали зміни до обласного бюджету на 2019 рік. Серед нових видатків – облаштування санвузлів всередині приміщень навчальних закладів області, у яких вбиральні на даний час розташовані на подвір’ї.

У пункті порядку денного «Різне» депутати розглянули виділення коштів на озброєння підрозділу «Альфа» СБУ області, скарги на екстрену медичну допомогу від громадян, підтримали відпрацювання положення про мотивацію тренерів і спортсменів. Обласні обранці також прийняли рішення про звернення до ОДА щодо виділення грошей на ремонт аварійної греблі в с. Яструбине Сумського району і вирішили повторно звернутися до сумського міського голови щодо співфінансування фізкультурного диспансеру.

Насамкінець комісія заслухала звернення представників Буринської ОТГ щодо непропорційного розподілу дотацій між місцевою районною радою та ОТГ. Рішенням бюджетної комісії було дати доручення Департаменту освіти вивчити це питання.

«Представники Бурині говорять, що їм не вистачає грошей на оплату праці технічних працівників освітньої галузі. А чому ж ви не звернетесь до власних резервів? Ваша громада має можливість, наприклад, вигідно здавати в оренду землю, користуватися іншими природними багатствами. У такому разі доручаю ОДА і владі на місцях подумати, які резерви власних доходів є у регіоні та як правильно скоротити витрати владі на місцях, щоб вона могла самотужки забезпечити свої потреби», - зазначив голова бюджетної комісії Микола Березін.

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Четвер, 27 червня 2019, 11:01

Увага!

28.05.2020 року о 13.00 у приміщенні обласної ради (3 поверх, кімната 38) відбудеться засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва.

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради