Володимир Токар: «Донорство – це проста річ, яку роблять героїчні люди»

14 червня у палаці культури «Хімік» представники Сумської обласної ради, облдержадміністрації, місцевої влади та бізнесу вітали донорів з їх професійним святом. Для Сумщини цей день особливий, бо наша область – лідер руху добровільної здачі крові в Україні.

Першим до привітань долучився голова обласної ради Володимир Токар, відзначивши співпрацю влади та бізнесу, що дало можливість створити надсучасний центр служби крові у м. Суми.

«Один із кращих центрів служби крові в Європі, не побоюся цього сказати, святкує своє десятиріччя. Ми пишаємося, що він знаходиться саме в Сумах. І що десять років тому обласна рада, коли я очолював депутатський корпус, прийняла доленосне рішення про його створення. Подібного донорського центру наразі немає в Україні. І донорів таких, як у нас, немає, про що свідчить запис у Книзі рекордів Гіннеса. Вітаю вас, шановні друзі, зі святом, здоров’я, щастя, мирного неба над головою!» - сказав Володимир Миколайович і нагородив найвищими нагородами області ветеранів донорства.

Очільник депутатського корпусу подякував усім, хто ділиться своєю кров'ю. У минулому році таких людей в області було майже 65 тисяч. Саме завдяки їм удається подолати хворобу дітям, вийти з важких поранень учасникам АТО, отримати шанс на виживання тяжкохворим.

Також Володимир Токар не оминув увагою співробітників Центру служби крові, компанії «Біофарма».

Приєднався до привітань і тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим Акпєров. «Хочу нагадати присутнім, що сьогодні в Україні розпочинається глобальна реформа служби крові. І Сумський обласний центр служби крові є не тільки центром гуртування, єднання патріотів-донорів навколо високої мети служіння людям, а й став флагманом реформування системи крові в Україні і прикладом вдалого втілення сучасних світових тенденцій у цій сфері», – зазначив посадовець.

Цього дня лунали слова привітань, побажань, багато учасників донорського руху отримали нагороди. Серед інших грамоту приватної компанії «Біофарма», яка разом із місцевою владою профінансувала оновлення Сумського обласного центру крові, отримала заступник голови обласної ради Тетяна Головко, для якої віддавати свою кров іншим – звична справа. Тетяна Іванівна завжди закликає не боятися і приєднуватися до порятунку людських життів.

Для всіх присутніх була організована концертна програма, яка мала на меті зробити Міжнародний день донора крові ще більш урочистим.

На Сумщині понад 4 тисячі почесних донорів, 40 донорів мають звання заслужених: це ті люди, які не менше 100 разів здавали кров або 120 разів плазму на благодійній основі. Наразі Суми мають 198 донаций на тисячу населення, що в рази більше, ніж у розвинутих країнах світу.

Також читайте:

 

 

Підготовка до сесії обласної ради

Пленарне засідання 31 сесії Сумської обласної ради відбудеться 20 грудня 2019 року

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube