Ювілейний випуск ліцеїстів у Сумському «Кадетському корпусі» імені І. Г. Харитоненка

У м. Суми урочисто провели в доросле життя ліцеїстів Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою «Кадетський корпус» імені І. Г. Харитоненка 10-го ювілейного випуску. У заході на стройовому плацу ліцею взяли участь почесні гості, представники органів місцевої влади, духовенство, батьки та громадськість.

Вітаючи випускників та викладацький колектив Кадетського корпусу з знаменною подією, виконуючий обов’язки Голови Державної прикордонної служби України Юрій Гресько зазначив, що це важливий день у житті кожного присутнього та визначна історична подія для всієї прикордонної родини.

«На початку року навчальний заклад увійшов до складу прикордонного відомства, а вже сьогодні ми випускаємо перших ліцеїстів–прикордонників. Сумський ліцей – наша гордість та майбутнє, це кузня високопрофесійних кадрів», - відмітив Юрій Гресько. Він також висловив упевненість, що більшість випускників пов’яжуть своє подальше життя саме з прикордонною службою. «Професія прикордонника вкрай важлива для нашої держави, адже щодня доводиться боротися з незаконною міграцією та контрабандою на кордоні, берегти територіальну цілісність та суверенітет України на сході нашої держави», - наголосив виконуючий обов’язки Голови Державної прикордонної служби.

Начальник ліцею Юрій Свідлов зазначив, що цього року «вилітає з гнізда» 101 ліцеїст. «Приємно констатувати, що десь близько половини сьогоднішніх випускників виявили бажання стати офіцерами-прикордонниками, тому  продовжать навчання у Національній академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, 7% – отримають вузькопрофільні військові спеціальності. Ще близько 40% випускників продовжать навчання у вищих військових навчальних закладах Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, МВС України та ДСНС України, хтось вступатиме до цивільних вищих навчальних закладів. Решта укладе контракт для проходження військової служби в лавах Державної прикордонної служби України», – сказав Юрій Свідлов.

За час свого існування відтворений ліцей мав 9 випусків – з 1230 колишніх кадетів 1170 вступили до вищих навчальних закладів, десь 850 з них – саме до військових. Більше ніж 400 вихованців ліцею вже стали офіцерами. Кадетський корпус має понад вікову історію і є кузнею військових кадрів, відтак і надалі забезпечуватиме виховання молодого покоління держави на кращих традиціях українського народу самовідданого служіння Батьківщині, готовності до захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності державного кордону України.

У ході врочистостей випускники попрощалися з прапором навчального закладу й передали його ліцеїстам молодшого курсу. Ті, хто закінчив навчальний заклад, отримали атестати про освіту. Також відбулася церемонія вручення відомчих заохочувальних відзнак.

 

 

 

Останнє оновлення на Вівторок, 11 червня 2019, 08:22

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради