Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього

19 травня, в День пам’яті жертв політичних репресій, сумчани зібралися біля пам’ятного знаку, щоб вшанувати пам'ять співвітчизників, які стали жертвами тоталітарного режиму.

Віддати данину шани невинно розстріляним та закатованим громадянам прийшли представники обласної та міської влади, громадські діячі, містяни.

Вшануваючи пам'ять репресованих, учасники заходу поклали квіти до пам'ятного знаку. Він був встановлений на місці братської могили, де наприкінці 30-х років ХХ століття були поховані тисячі жителів Сумщини.

Депутат Сумської обласної ради Віра Лаврик у своєму виступі наголосила на тому, що кожен з нас повинен пам’ятати своє минуле, всіх тих людей, які поклали життя заради нашого майбутнього.

«Ніхто нині не знає скільки українців ми втратили. За оціночними даними, від 1927-го до 1990-их років жертвами політики стали майже три мільйони громадян. В Україні було заарештовано понад мільйон осіб, з яких 545 тисяч – засуджені, у тому числі, щонайменше 140 тисяч розстріляно. Сьогодні українська держава засуджує будь-які прояви агресії, адже український народ ціною життя тисяч патріотів відстоює своє мирне майбутнє і майбутнє Європи», - зазначила Віра Іванівна.

Присутні вшанували світлу пам'ять невинно розстріляних та закатованих громадян хвилиною мовчання. За всіма жертвами масових репресій було відправлено заупокійну літургію.

Також читайте:

 

 

 

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради