telegram Facebook Twitter Youtube

19 травня в Україні вшановують пам’ять жертв політичних репресій

День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.

Кількість жертв політичних репресій в Україні неможливо підрахувати – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 1920-х і до кінця 1980-х років в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб. Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання, вислання, каторгу, табори, примусово побували в психіатричних закладах.

Терор і репресії вразили чи не всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. У Національному банку репресованих значиться майже 23 тисячі постраждалих жителів Сумщини.

Упродовж десятків років радянська влада ретельно приховувала сліди своїх злочинів: на місцях поховань зводилися режимні об’єкти КДБ, землю заливали бетоном, місцевість розрівнювали бульдозерами й висаджували дерева.

Сьогодні українська держава засуджує будь-які прояви агресії, адже український народ ціною життя тисяч патріотів відстоює своє мирне майбутнє і майбутнє Європи.

 

Також читайте:

 

 

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 20 травня 2019, 11:34

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

Документи облради