telegram Facebook Twitter Youtube

На Сумщині пройшли урочистості, присвячені Дню Перемоги

Сьогодні в Сумах відбулися урочисті заходи з нагоди Дня Перемоги. Розпочалися вони біля знаку Героям Небесної сотні, де керівники області та міста, депутати, військові, громадськість, школярі поклали квіти.

Далі усі колоною рушили до міського кладовища. Там віддали шану загиблим учасникам АТО, поклали квіти до пам’ятників Скорботній матері та загиблим воїнам Війська польського.

Основні урочистості, де, не дивлячись на рясний дощ, зібралися сотні сумчан, пройшли біля Меморіалу «Вічна Слава».

Перед початком заходу маршем пройшли кадети Державного ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою ДПСУ.

«Мені приємно, що тут сьогодні багато молоді, - звернувся до присутніх голова Сумської обласної ради Володимир Токар. – Ми, старше покоління, повинні донести до них все, що відбувалося під час найстрашнішої війни. Ми не маємо права забути 158 тисяч військових – жителів Сумщини, які загинули у 1941-1945 роках, 5 тисяч земляків-партизан і 14 тисяч мирних жителів області. Не маємо права забути про шибеницю, яка стояла в центрі Сум і на ній страчували всіх незгодних із нацистським режимом. Не маємо права забути всіх закатованих у двох концтаборах, що діяли в Сумах. Пам’ятатимемо усіх, хто віддав своє життя у тій війні. Сьогодні такий непогожий і дощовий день, що навіть небо плаче за загиблими».

Голова депутатського корпусу зазначив, що, на жаль, уже у післявоєнні часи у бойових діях довелося брати участь молодим хлопцям в Афганістані, нині також тривають військові дії на Сході країни.

Присутнім ветеранам Володимир Токар побажав, в першу чергу, здоров’я А молоді – щоб вони ніколи не знали, що таке війна.

«День перемоги – це героїзм, сила духу, титанічна праця й вічна свята скорбота за мільйонами нерозквітлих українських доль, нездійсненних мрій і задумів, – звернувся до всіх присутніх тимчасово виконуючий обов’язки голови облдержадміністрації Вадим Акпєров. – Наш земний уклін усім ветеранам, трудівникам тилу, солдатським вдовам, тим, хто виніс роки окупації та пекло концтаборів, хто піднімав з руїн і відроджував рідний край».

Усі присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих у роки Другої світової війни та поклали квіти до Меморіалу «Вічна Слава».

До ветеранів та представників ветеранських організацій підходили посадовці, діти, представники духовенства, військові. Усі бажали їм здоров’я, дякували за Перемогу, спілкувалися і дарували квіти.

У цей день в усіх містах і районах Сумщини вшановують пам'ять тих, чиє життя було обірване насильством світового масштабу. Герої живуть в наших душах, торкаються струн нашої душі. Сьогодні вся Сумщина згадує у молитвах усіх, хто поклав голову за наше майбутнє, право жити під мирним небом.

Також читайте:

 

 

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення