telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Проблеми медичної галузі Сумщини готові вирішувати обласні депутати

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко та депутати профільної комісії обласної ради з питань бюджету на чолі зі своїм очільником Миколою Березіним відвідали обласну клінічну лікарню, а саме центр рентгенендоваскулярної хірургії, який було врочисто відкрито наприкінці березня. Тоді ж голова обласної ради Володимир Токар повідомив, що обласна рада постійно приділяє увагу сфері медицини з єдиною метою, щоб отримували якісне медобслуговування жителі нашої області, особливо з серцево-судинними захворюваннями. Тому й було виділено на придбання саме ангіографа з обласного бюджету частини необхідних коштів.

Так, на ці цілі з державного бюджету надійшло 11,5 млн грн. За таку ж суму проголосували й обласні депутати. Потім погодили виділення ще понад 11 млн грн на облаштування кабінетів та ремонт приміщень та 8 млн грн передбачили на витратні матеріали.

З квітня відділення запрацювало для всіх мешканців регіону. Як пояснив головний лікар Володимир Горох, уже 28 хворих пройшли комплексне обстеження, 16 з них отримали необхідну допомогу. Сучасне й дороге обладнання дозволяє оперативно встановлювати діагноз, а відповідно й рятувати життя. Комплексні заходи, здійснені в лікарні, дають можливість надавати таку медичну допомогу, що відповідає кращим світовим стандартам.

Однак, як з’ясувалося, медики, які висловили вдячність обласним парламентарям за підтримку галузі, ще потребують для своєї більш успішної роботи додаткових витратних матеріалів. Саме на виділенні коштів на їх придбання й акцентувала увагу заступник голови обласної ради Тетяна Головко. Вона запропонувала обговорити питання виділення додаткових коштів на це, можливо, уже на черговій сесії. Слушну пропозицію підтримали депутати Катерина Приходько, Владислав Луговий та Віктор Коваленко.

Депутати обласної ради оглянули приміщення новоствореного центру, поспілкувалися з медиками та пацієнтами. Як зазначив головний лікар Володимир Горох, молода команда судинних хірургів з натхненням взялися до праці. Важливо, що всі спеціалісти, які попередньо пройшли необхідну підготовку у провідних медзакладах країни, хочуть працювати у сумському центрі.

Тетяна Головко, підбиваючи підсумки робочої зустрічі, наголосила, що саме спільні зусилля обласної влади в цілому і зокрема обласних парламентарів, а також медиків сприяли тому, що зараз і наша область має унікальний центр рентгенендоваскулярної хірургії. Однак це не означає, що треба заспокоюватися. У медичній галузі області є ще проблемні місця. Тому голова постійної комісії Микола Березін висловив думку з приводу  необхідності прийняття комплексної обласної програми «Здоров’я жителів Сумщини» і головне - передбачення під її реалізацію достатньо коштів.

Також читайте:

 

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top