В обласній раді обговорили важливість співпраці влади й неурядових організацій у сфері громадського здоров’я

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко зустрілася з представником делегації The Global Fund to Fight AIDS, Tuberculosis and Malaria зі старшим портфоліо-менеджером країн Східної Європи та Центральної Азії Дареном Доркіним.

До Сум приїхала делегація глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом і малярією. Мета їх візиту – оцінка діяльності проекту «Прискорити темпи зменшення рівня захворюваності на туберкульоз та ВІЛ за рахунок забезпечення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики і лікування туберкульозу шляхом розширення доказової медичної профілактики, діагностики та лікування ВІЛ та створення стійкої та життєздатної системи охорони здоров’я».

Як зазначив представник фонду Дарен Доркін, який приїхав до Сум уперше, але багато чув про досвід та ініціативи Сумщини, вони хочуть поглибити свої знання щоб транслювати наші успішні кейси іншим областям.

Тетяна Головко разом з гостями обговорили важливість співпраці влади й неурядових організацій у сфері громадського здоров’я.

«Три роки на Сумщині працює програма соціального замовлення, до якої залучені різні департаменти Сумської ОДА та громадські організації. Це хороший приклад взаємодії неурядового сектору та влади області. На Сумщині створена робоча група з питань розвитку системи громадського здоров’я, в яку входять депутати, представники управлінь та неурядові організації, представники ключових спільнот. В області прийнято стратегічний план розвитку системи громадського здоров’я – це і є той курс, за яким рухається Сумщина», – говорить Тетяна Головко.

У свою чергу експерт з громадського здоров’я місцевого агенту Глобального фонду Леся Тиліна, зазначила, що в питанні залучення обласної влади до проблем громадського здоров’я Сумська область є унікальною, а її досвід потрібно розглядати як приклад.

У Сумах послуги соціального супроводу, догляду та підтримки хворим на туберкульоз та людям з ВІЛ-інфекцією надають фахівці громадської організації “Клуб “Шанс”. Саме їх роботу щодо пілотування державних механізмів фінансування послуг у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу у 2018-2019 роках репрезентували учасникам делегації.

Також читайте:

Про проведення спільного засідання постійних комісій

17.10.2019 року об 11-00 (у кімн. 38 ІІІ поверх обласної ради) відбудеться спільне засідання постійних комісій обласної ради: з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва та з питань житлово-комунального та дорожнього господарства, будівництва, архітектури та надзвичайних ситуацій, енергоефективності та енергозбереження  з питання: «Про проект програми розвитку автомобільних доріг загального користування місцевого значення Сумської області на 2019-2023 роки».

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube