У Сумській обласній лікарні відкрили центр рентгенендоваскулярної хірургії

За статистикою, саме серцево-судинні захворювання посідають перше місце в структурі хвороб, зумовлюють майже дві третини всіх випадків смерті та третину причин інвалідності. Тому значна увага на Сумщині приділяється цьому напрямку медицини. В області розроблена програма «Стоп: інфаркт!», наш регіон потрапив до 10 областей в Україні, які включені до державної програми з боротьби з серцево-судинними захворюваннями.

В рамках цієї програми минулого року був закуплений ангіограф. За словами начальника управління охорони здоров’я ОДА Сергія Бутенка, було вирішено не просто його встановити, а відкрити оновлене, за всіма стандартами, відділення рентгенендоваскулярної хірургії, якого не було взагалі в області. Тож урочистості з приводу дійсно важливої для Сумщини події відбулися сьогодні, 29 березня, в Сумській обласній клінічній лікарні.

Голова обласної ради Володимир Токар зауважив, що на придбання ангіографа з державного бюджету було виділено 11,5 млн грн. Таку ж суму виділили з обласного бюджету. Крім того, понад 11 млн грн надійшло з обласної казни на облаштування кабінетів, ремонт приміщень. Ще 8 млн грн передбачено на витратні матеріали.

«Обіцяю, що ми і надалі приділятимемо увагу сфері медицини, щоб жителі нашої області могли отримувати якісне медобслуговування», - зазначив керівник депутатського корпусу.

«Те, до чого ми йшли роками, сьогодні реалізувалося. Це стало можливим завдяки спільним зусиллям обласної влади і лікарів. Сумщина була чи не єдиним обласним центром, де не було  центру рентгенендоваскулярної хірургії. Ми зробили той крок, який потрібен людям. Лікарі отримають нормальні умови для роботи, жителі області – достойне лікування», - наголосив голова ОДА Микола Клочко.

За словами Сергія Бутенка, 35 тисяч населення області потребують коронарографії, 17 тисяч жителів – стентувань. «Минулого року на тих можливостях, які ми мали, ми зробили тільки 540 каронарографій і 340 стентувань.  Це лише 2% від тих людей, хто цього реально потребує. Тому відкриття центру дозволить розширити наші можливості і реально рятувати людей. Лікування для жителів області, які потребують необхідної невідкладної допомоги, в цьому центрі буде безкоштовним», - повідомив начальник управління охорони здоров’я ОДА.

Головний лікар СОКЛ Володимир Горох розповів: «У центрі зроблено все, аби пацієнти, які потрапляють  в лікарню, могли пройти комплексне обстеження, отримати необхідну допомогу та курс реабілітації. Ми закуповуємо сучасне й дороге обладнання, яке дозволяє оперативно встановити діагноз і врятувати життя. Комплексні заходи, які здійснили в лікарні, дають можливість надавати медичну допомогу, яка відповідає кращим світовим стандартам».

Обладнання, за словами лікаря, вже показало себе в тестовому режимі. Для всіх мешканців області воно запрацює вже з початку квітня.

Також читайте:

 

 

Електронні петиції

Документи облради

telegram Facebook Twitter Youtube