telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Володимир Токар: «Чотири роки впровадження реформи децентралізації довели її економічну ефективність для громад»

Виступаючи на засіданні Ради регіонального розвитку, яка відбулася сьогодні в Сумах, голова Сумської обласної ради Володимир Токар наголосив на тому, що головний документ, за яким має жити і розвиватися Сумщина, – проект перспективного розвитку.

«Уперше за всю історію Сумщини до цього документу мали змогу долучитися усі жителі. Були проведені десятки обговорень і консультацій із фахівцями та громадськістю, отримані зауваження та пропозиції. Тому це не примарний документ, а конкретна карта, план дій, який нам виконувати разом. Він охоплює всі сфери життєдіяльності області, починаючи від доріг і закінчуючи соціальною інфраструктурою та, безпосередньо, людиною, особливо в сільській місцевості», - зазначив очільник депутатського корпусу.

Володимир Токар зупинився на реформах, які наразі впроваджуються в країні, зокрема – децентралізації: «Більшість реформ носить далекосяжний стратегічний характер: негативні й болісні аспекти виявляються відразу, а позитивні зміни даються взнаки за рік, за два, за три, або навіть більше. Чотири роки впровадження реформи децентралізації довели її економічну ефективність для громад».

Акцентував увагу голова обласної ради й на тому, що у напрямку завершення ключового етапу реалізації реформи децентралізації у 2019 році в Сумській області буде створено ще 18 ОТГ та відбудеться приєднання окремих населених пунктів до 11 вже існуючих ОТГ в межах Перспективного плану. Це дозволить створити 53 спроможні та дієздатні органи місцевого самоврядування базового рівня й завершити перший етап реформи децентралізації.

«Головне завдання, яке стоїть перед нами, – щоб у розвитку громади безпосередньо брали участь усі її мешканці, - звернувся Володимир Токар до присутніх у залі керівників районів, міст, ОТГ. - Місцеві громади можуть сміливо брати на себе розв’язання актуальних питань, знаходити і залучати для їх реалізації соціальні інвестиції та гранти міжнародних фондів, співпрацювати з місцевим бізнесом, залучати ресурси з місцевих, обласного, державного бюджетів. А ми – депутатський корпус. у свою чергу, будемо активно підтримувати цей процес, надамо громадам всю необхідну організаційну та методичну допомогу, поширимо найкращі практики та експертний досвід. У нас дуже великі плани, але я впевнений, що з такою командою ініціативних і професійних працівників місцевого самоврядування ми втілимо в життя  все намічене». 

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 26 березня 2019, 16:38

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top