telegram Facebook Twitter instagram Youtube

П О В І Д О М Л Е Н Н Я
Про зміну поштового індексу
Для вдосконалення пересилання письмової кореспонденції Сумській обласній раді присвоєно персоналізований індекс.
У зв’язку з цим для забезпечення своєчасної доставки письмової кореспонденції до Сумської обласної ради з 01.06.2024 року просимо вказувати наступну адресу: майдан Незалежності, 2, м. Суми, 40601.
Дякуємо за співпрацю.

Микола Березін: «У СНАУ студенти теоретичні знання втілюють на практиці ще в період навчання»

Минулого тижня члени постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва на базі Сумського національного аграрного університету провели виїзне засідання. Його ініціатором став голова комісії Микола Березін, який переконаний, що тільки спільними зусиллями влади, науки, вищої і професійно-технічної освіти, аграрного бізнесу можна підготувати висококваліфікованих працівників для сільського господарства з сучасними технологіями, насамперед представників робітничих професій.

- На сьогодні саме аграрний сектор є одним із найперспективніших галузей нашої країни, - говорить Микола Якович. – І відрадно, що у СНАУ не лише аудиторно готують кадри за двома десятками спеціальностей. Тут студенти для набуття певної кваліфікації мають можливість теоретичні знання втілювати на практиці ще в період навчання. Бо саме таких спеціалістів особливо потребує агробізнес.

Так, агроіндустрія, як стверджують її аксакали, потерпає через відсутність кваліфікованих кадрів. Де їх узяти? СНАУ, застосовуючи інноваційні підходи до підготовки фахівців вищої ланки, задіяли Центр дуальної освіти.

- Підготовка кадрів робітничих професій не є нашим прямим статутним завданням, - розповідає ректор СНАУ Володимир Ладика, - але, тісно співпрацюючи з аграрним бізнесом, ми розуміємо всю важливість проблеми.

У тому, що тут на правильному шляху, підтверджують й учасники численних зустрічей, «круглих столів», нарад, які відбуваються на базі СНАУ. Науковці, представники влади різного рівня, керівники фермерських господарств і великих агрохолдінгів єдині в одному – щоб рухатися вперед, успішно розвивати сільські території, агроіндустрію, потібні добре підготовлені сучасні спеціалісти.

Науково-дослідницька інфраструктура університету в цілому перевершила всі сподівання обласних обранців. Вони мали змогу не тільки побачити на власні очі новітнє аграрне обладнання, сільгосптехніку, а навіть, як це зробив депутат Олег Бояринцев, самому сісти за штурвал велетня. До речі, комбайн «на ходу» і за потреби готовий вийти в поле. Далі гості оглянули ковбасний цех, лабораторії фізико-хімічних досліджень, відвідали клас дистанційної освіти та навчальну лабораторію «Ельворті».

Але основною метою обласних парламентарів стали оглядини будівельного майданчика закритого полігону для практичних занять. Як відомо, обласна рада спільно з ОДА, комерційними компаніями агробізнесу підтримали Сумський національний аграрний університет у реалізації безпрецедентного дотепер в Україні освітнього проекту - створення регіонального навчально-практичного центру з критим полігоном для роботи на техніці та сільгоспмашинах. Саме тут відбуватиметься за будь-якої пори року підготовка висококваліфікованих спеціалістів, здатних працювати з сучасною технікою.

- Ми в обласній раді просто не могли не підтримати керівництво університету у його прагненні «розрулити» усі проблеми з підготовкою робітничих професій, - говорить депутат обласної ради Владислав Луговий.

- Це гарний шанс молоді стати професіоналами, набути ті знання, які потрібні саме сьогодні для роботи у сільському господарстві, - таку думку своїх колег висловив депутат обласної ради Віктор Коваленко.

- І що важливо, – додає депутат обласної ради Катерина Приходько, – на базі навчально-практичного центру, у співфінансування будівництва якого внесли свою лепту й обласні депутати, практичні навички отримуватимуть й учні професійно-технічних закладів освіти.

Відкриття об’єкту заплановано на 1 вересня цього року.

Обласні парламентарі націлені на подальшу співпрацю з керівництвом. науковцями, викладачами й студентами СНАУ.

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 25 березня 2019, 15:20

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top