Володимир Токар в ефірі АТВ - про перереєстрацію комунальних підприємств, роботу сумських ліфтів та наступний опалювальний сезон

Голова Сумської обласної ради Володимир Токар в ефірі телеканалу АТВ розповів, чому обласна рада перереєструвала комунальні підприємства за межами Сум і як на це відреагувала міська влада. Говорили про готовність чи скоріше неготовність до наступного опалювального сезону. Порушували тему роботи ліфтів у багатоповерхівках і загалом роботу ЖКГ.

Зокрема щодо перереєстрації комунальних закладів, то Володимир Токар розказав, що в медичних закладах, розташованих у Сумах, лікується від 50 до 70% жителів обласного центру, а в лікувально-фізкультурному диспансері – 100% сумчани. При цьому місто не платить кошти за лікування своїх громадян. Гроші, яких щороку витрачається близько 200 млн грн, могли б піти на розвиток закладів. Тож тепер, при зміні місця перереєстрації, кошти, за словами Володимира Токаря, йтимуть на поліпшення матеріально-технічної бази обласних комунальних підприємств.

Подібна ситуація і в галузі спорту та освіти.

Міська ж влада «відповіла» тим, що стала виселяти школу велосипедного спорту, яка знаходилася в будівлі з 1957 року і де навчаються діти з Сум. Також «під роздачу» потрапив стаціонар наркодиспансеру, де лікуються 98% сумчан і які змушені будуть іти просто на вулицю. Також надійшов лист до директора Сумського медичного коледжу з приводу того, що міська лікарня №4, дитяча лікарня Святої Зінаїди та міський пологовий будинок не можуть надавати в оренду кімнати, де проходили практику студенти і перекваліфікацію вже працюючі медсестри.

Також у ході розмови із журналістом Володимир Токар торкнувся теми ліфтів у багатоповерхівках. «Якось у розмові мер Чернігова сказав, якщо в місті не працює хоча б один ліфт – це трагедія. І я про це говорив напередодні нового року, буквально за тиждень, як трапилася трагедія з немовлям. Але ніхто з міського керівництва не звернув навіть уваги на мої слова. У Сумах з 1310 підйомників на кінець року не працювало 300. А майже половина з усіх існуючих ліфтів відслужила 25 і більше років та потребує заміни, або капітального ремонту. До слова, щодо ремонту: новий ліфт коштує 500 тисяч грн, а капітальний ремонт обходиться у 250 тисяч. Водночас новий ліфт прослужить 25 років, а відремонтований – як вийде. То чому ж їх ремонтують? Бо з нового ліфта нічого не можна вкрасти!», - зазначив голова обласної ради.

Також Володимир Токар попередив сумчан про те, що через бездіяльність міської влади Сум узимку можемо отримати справжній колапс системи ЖКГ. Очільник депутатського корпусу наголосив, що в Сумах немає стратегії розвитку теплопостачання міста і відсутня ініціатива від міської влади щодо її впровадження. Досі так ніхто і не розпочав з’ясовувати питання щодо функціонування з наступного опалювального сезону котельні Північного промвузла, борги якої складають уже 170 млн грн.

«За ініціативою ОДА і облради була створена робоча група, яка напрацювала заходи виходу з критичної ситуації, але на жодне з її засідань керівники міста не з’являлися. Уже в поточному році обласна адміністрація була змушена писати листи до прокуратури, СБУ та поліції щодо бездіяльності влади Сум у питаннях теплозабезпечення міста», - наголосив Володимир Токар.

Серед іншого торкнулися загалом системи ЖКГ, укладання «політичної» плитки, зношеність труб водопостачання та водовідведення, ремонту житлового фонду тощо.

Повну версію ефіру дивіться за посиланням: 

 

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на Середа, 20 березня 2019, 11:23

Підготовка до сесії обласної ради

Пленарне засідання 31 сесії Сумської обласної ради відбудеться 20 грудня 2019 року

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube