Утримання доріг загального користування за рахунок тих, хто їх експлуатує

Постійна комісія обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва, яку очолює Микола Березін, неодноразово на своїх засіданнях порушувала питання пошуку шляхів наповнення обласного бюджету.

Минулого року обласні депутати за підтримки керівників регіону звернулися до очільників районів з рекомендаціями відпрацювати схему співфінансування утримання доріг загального користування. Було запропоновано зробити це у співвідношенні 50 на 50, де половина – кошти державної субвенції, інша – надходження від місцевих органів влади, підприємств й організацій, які й експлуатують означені дороги. Насамперед йшлося про аграрні компанії, крупні підприємства, що перевозять зерно, ліс тощо, при цьому розбивають шляхи, але жодної копійки не вкладають у їхній ремонт.

У більшості районів відгукнулися на цю пропозицію. Але, як стверджує депутат Микола Березін у своєму депутатському запиті, з 39 великих агрокомпаній, що працюють у нашому регіоні і користуються 500 тис. га, жодна не долучилася до співфінансування утримання доріг. Більшість з них не бере участі й у вирішенні соціальних проблем у районах, ОТГ, не ефективно використовує землю, яку експлуатує.

Відтак Микола Березін, за дорученням колег, змушений звернутися до головного управління земельного кадастру у Сумській області, аби отримати дані у розрізі районів, ОТГ та компаній щодо того, скільки земель і яких є в користуванні, в тому числі земельних паїв громадян, і яка їх орендна ставка. Крім того, депутат хоче мати інформацію від головного управління ДФС у Сумській області щодо сплати податків у 2018 році за використання земель державної власності, запасу, невитребуваних та неуспадкованих паїв, земель під будівлями тощо, а також скільки коштів від цього надійшло в обласних бюджет. А також народний обранець чекає від ОДА інформацію про виділення коштів кожною компанією на соціальний розвиток районів, ОТГ, в тому числі й на утримання доріг загального користування.

На думку депутата Миколи Березіна, за результатами аналізу отриманих інформацій необхідно підготувати та винести на розгляд сесії обласної ради звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету Міністрів України з тим, аби на законодавчому рівні закріпити виділення коштів компаніями на вирішення соціальних проблем сільських територій, де вони працюють на

Депутати обласної ради схвалили депутатський запит Миколи Березіна.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube