telegram Facebook Twitter Youtube

Врятуємо храм – історичну й культурну спадщину Білопільщини

У центрі села Іскрисківщина Білопільського району 1848 року було збудовано церкву, в якій більше століття проводилося богослужіння. Її відвідувало до трьох тисяч прихожан. У радянські часи у будівлі храму розміщувалися спочатку зерносховище, а потім сільський Будинок культури. Й останні 20 років у церкві богослужіння не проводяться, бо будівля у занедбаному стані.

Сама споруда збудована з так званого «мореного» дерева, що робить її особливо цінною та стійкою до процесів гниття та горіння. Тому знайшлися бажаючі. на жаль, невстановлені особи. які мали намір розібрати будівлю на будматеріали.

Місцева громада обурена такими діями, тож через сільського голову звернулася до депутата обласної ради Наталії Калініченко порушити перед відповідними органами питання захисту церковної споруди.

Наталія Калініченко підготувала відповідний депутатський запит, де просить управління культури ОДА, профільну комісію обласної ради вжити відповідних заходів для збереження та охорони історичної та культурної спадщини Білопільщини. А саме: провести культурологічну, історичну, архітектурну експертизи та внести будівлю в реєстр пам’яток.

Депутати підтримали запит колеги одностайно.

Також читайте:

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення