telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Діалог між владою і громадою: на Краснопільщині відбулося засідання Ради регіонального розвитку

«Для кращого результату у сфері розвитку громад ми, обласна і місцева влада, маємо згуртуватися. Треба всі питання з’ясовувати спільно, бо ми працюємо для того, аби жилося краще мешканцям області. Не менш важливим є те, що керівники ОТГ мають виправдати довіру своїх виборців і робити все для того, щоб розвивати громади. Тільки тоді є ефект». На цьому наголосив голова Сумської обласної ради Володимир Токар під час засідання Ради регіонального розвитку, що відбулася у Краснопіллі і на якому обговорювали плани розвитку Краснопільщини та впровадження медичної реформи у регіоні.

Захід пройшов у формі діалогу між владою і громадою. Усі присутні в залі мали можливість поставити запитання, що їх турбують, через «вільний мікрофон».

За словами голови Краснопільської райради Віталія Савоненка, реформа децентралізації пройшла свій «екватор» і вже 70% населення проживає у спроможних громадах. ОТГ отримали повноваження і ресурси, відновлюють інфраструктуру, впроваджують якісні адміністративні, освітні і медичні послуги.

Його підтримав і голова РДА Сергій Хрупа: «До Перспективного плану розвитку Сумщини, до якого увійшли 691 важливий об’єкт, серед яких три з Краснопільської ОТГ – продовження реконструкції Краснопільської опорної школи, будівництво нової амбулаторії в рамках програми «Доступна медицина» в селищі Угроїди та будівництво футбольного майданчика зі штучним покриттям в Осоївці», - розповів очільник району.

Він подякував за підтримку обласній владі, оскільки насправді, завдяки сприянню голови обласної ради Володимира Токаря і голови ОДА Миколи Клочка на Краснопільщині є очевидні зрушення.

Минулого року керівники Сумщини сприяли виділенню з державного бюджету для Краснопільщини 36 млн грн на ремонт доріг місцевого значення. Таким чином, відремонтовано відрізок шляху від Краснопілля до Угроїд. За кошти обласного бюджету проведено ямковий ремонт доріг до центральних садиб старостинських округів. На це пішло 1,5 млн грн.

Уже в поточному році завдяки спільній співпраці обласної ради і Краснопільської ОТГ, з обласного бюджету виділено 350 тисяч грн на проектно-кошторисну документацію будівництва очисних споруд. Ще 150 тисяч грн буде виділено у рамках співфінансування з місцевим бюджетом.

На придбання обладнання для опорної школи з обласного бюджету було виділено 1 млн грн.

«Наша позиція – допомагати кращим, - наголосив Володимир Токар у ході засідання. - Обласна влада готова підтримати Краснопільщину і допомогти у її розвитку. Я запевняю, ситуація буде тільки поліпшуватися».

Голова ОТГ Юрій Яремчук розповів, що зараз у громаді триває розробка плану сталого економічного розвитку. «Хотілося б почути більше ініціатив від бізнесу, громади. Оскільки ми живемо на цій території і перед нами стоять завдання зробити поліпшення у сфері освіти, медицини, культури». Тож закликав долучатися до роботи всіх небайдужих.

Під час «вільного мікрофону» присутні в залі порушували багато питань. Більшість із них стосувалася сфери медицини. Це і наявність швидких допомог у населених пунктах району, і укладання декларацій з лікарями, і ремонт палат у місцевій лікарні, і проблеми з рентгенапаратом, і фінансові питання з придбанням 23 комп’ютерів у амбулаторії. Щодо останнього, то Володимир Токар узяв на себе зобов’язання знайти 260 тисяч грн, аби закрити це питання.

«Хочеться зробити якомога більше. Але охопити все одразу, на жаль, не можливо. Втім, як говорять: краще повільно йти до мети, ніж швидко знаходити відповіді, чому ми цього не можемо зробити. Я впевнений, що разом ми подолаємо всі труднощі. А Краснопільська громада і надалі буде флагманом ОТГ на Сумщині», - зазначив голова Сумської обласної ради.

Також читайте:

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top