telegram Facebook Twitter Youtube

Сумщина вшановує учасників бойових дій на території інших держав

Сьогодні, 15 лютого, виповнюється 30 років, як завершилася неоголошена афганська війна. Саме через неї, де переплелися героїзм і страждання, пройшли сотні тисяч воїнів-інтернаціоналістів. 

На державному рівні День вшанування учасників бойових дій на території інших держав відзначається з 2004 року. Адже дата є дуже хвилюючою та важливою не тільки для інтернаціональних військових та їх родин, а й для кожного українця. Сумчани пам’ятають героїв тієї війни, тому кожного року вшановують загиблих воїнів, їх родини та самих ветеранів.

З цієї нагоди на Сумщині пройшла низка заходів. Урочистості з вшанування Дня учасників бойових дій на території інших держав розпочалися на Центральному кладовищі обласного центру біля пам’ятного знаку воїнам, загиблим в АТО.

Далі мітинг-реквієм - біля Меморіалу воїнам-інтернаціоналістам, загиблим в Афганістані. Тут квіти поклали колишні «афганці», їхні рідні та друзі, бойові побратими-атовці, а також представники обласної та міської влади, сумчани. Потім хвилиною мовчання вшанували тих, хто загинув у тій далекій війні.

До урочистостей з вшанування Дня учасників бойових дій на території інших держав долучився перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль. Від імені депутатського корпусу він привітав присутніх з річницею виведення військ з Афганістану. Анатолій Якович наголосив, що ніколи питання причин війни не повинно стосуватися військових, адже вони виконували свій військовий обов’язок, як і ті воїни, хто виконує його зараз, перебуваючи на Сході України. Ми ж сьогодні говоримо слова шани і поваги всім, хто пройшов пекельну війну і вижив.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко, звертаючись до присутніх, зазначив, що попри те, що сьогодні Україна знаходиться в стані неоголошеної війни, обласна влада не забуває і про тих, хто був змушений виконувати свій військовий обов’язок на території інших країн.

Голова обласної організації ветеранів Української спілки ветеранів Афганістану, учасник бойових дій Анатолій Линник також долучився до привітань. Він зазначив, що військові, які виконували свій інтернаціональний обов’язок і загинули далеко від домівки, стали героями, а герої не вмирають. Вони живуть у наших серцях.

Керівники області вручили 35 військовим-інтернаціоналістам медалі «Честь. Мужність. Пам’ять».

Завершуючи мітинг-реквієм, настоятель церкви Іоанна-Воїна отець Євгеній провів панахиду за усіма загиблими учасниками війн. Потім колона з тими, хто прийшов вшанувати учасників бойових дій на території інших держав, перемістилася до пам’ятного знаку «Колокол» на честь бійців, загиблих у зоні АТО.

Також читайте:

 

Останнє оновлення на Субота, 15 лютого 2020, 16:48

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення