telegram Facebook Twitter Youtube

Відвага воїнів-афганців стала взірцем для сучасних захисників територіальної цілісності і незалежності України

З нагоди відзначення 30-ї річниці виведення військ з Республіки Афганістан голова Сумської обласної ради Володимир Токар разом з головою ОДА Миколою Клочком зустрілися з представниками громадських об’єднань учасників бойових дій в республіці Афганістан та на території інших держав.

Володимир Токар констатував, що майже десять років українські військові були змушені брати участь у афганській війні. Він нагадав, що серед тих, хто виконував свій інтернаціональний обов’язок, було 3,5 тисячі жителів Сумщини. 130 наша область має загиблих і троє, що пропали без вісті. А з 87 Героїв Радянського Союзу, двоє, хто отримав це високе звання – уродженці Сумської області.

«Ця війна, як і будь-яка інша, залишила свій слід. Тому ми, обласні депутати, багато років поспіль в обласній програмі соціального захисту населення прописуємо надання матеріальної допомоги інвалідам І групи з числа учасників бойових дій і родинам загиблих. Щороку ця сума складає понад 1 млн грн., а на руки родини отримують 1200 грн. Звісно, це не великі кошти. Тим не менше, ми намагаємося допомагати афганцям вирішувати їх проблеми і хочу завірити: так буде і надалі», - зауважив Володимир Токар.

Він наголосив, що відвага воїнів-афганців стала взірцем для сучасних захисників територіальної цілісності і незалежності України.

Голова облдержадміністрації Микола Клочко, звертаючись до присутніх, зазначив, що попри те, що сьогодні Україна знаходиться в стані війни, і ми чи не щодня чуємо про нові втрати – уже молодого покоління героїв, обласна влада не забуває і про тих, хто був змушений виконувати свій військовий обов’язок на території інших країн. «Так, у місцевих бюджетах області у 2018 році на фінансову підтримку громадських організацій спілки ветеранів Афганістану були передбачені кошти у сумі майже 240 тисяч гривень, - повідомив очільник області. - Також з державного бюджету-2018 були виділені кошти в сумі 5,9 млн. грн. для придбання житла шістьом сім’ям. Станом на 1 січня 2019 року придбані квартири для трьох сімей на суму 3,2 млн. грн. Трьом сім’ям кошти в сумі 2,7 млн. грн. перераховані на особові рахунки, триває процедура підбору та закупівлі житла. На 2019 рік у держбюджеті на виплату грошової компенсації для отримання житла для сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав заплановані кошти в сумі 200 млн. гривень».

Присутні на зустрічі обговорювали житлові та земельні питання. Голова Сумської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану СОВЕАФ Анатолій Линник розповів про проблеми з якими стикаються афганці і попросив збільшити матеріальну допомогу родинам загиблих та інвалідам першої групи до 4 тис грн. Керівники області пообіцяли розглянути це питання на черговій сесії обласної ради.

Керівники області вручили відзнаки воїнам інтернаціоналістам. Грамоти обласної ради отримали член Охтирської міської організації УСВА Олександр Лутченко та член Конотопської організації «Саланг» УСВА Ігор Храменко. Цінні подарунки отримали голова Недригайлівської організації УСВА Павло Дериземля та голова партії ветеранів Афганістану Сумського району Микола Сизоненко.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 15 лютого 2019, 17:15

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення