telegram Facebook Twitter Youtube

Тетяна Головко запропонувала районам взяти участь у співфінансуванні щодо забезпечення факторами коагуляції дітей, хворих на гемофілію

При заступнику голови Сумської обласної ради відбулася нарада з питання щодо забезпечення дітей регіону хворих на гемофілію та хворобу Віллебранда факторами коагуляції.

Під час засідання мова йшла про можливість упровадження порядку видачі препаратів замісної терапії для «домашнього лікування».

Заступник голови обласної ради Тетяна Головко зауважила, що діти Сумщини, які хворі на гемофілію та хворобу Віллебранда, забезпечуються з державного бюджету лише на 37% від потреби. Тож висловила пропозицію щодо залучення коштів з місцевих бюджетів області та м. Суми для фінансування терапії екстрених випадків профілактичного лікування важких форм гемофілії.

«Ця категорія хворих потребує значних матеріальних затрат на постійну трансфузійну терапію, створення особливих умов життя, навчання та працевлаштування. Наша задача, як влади, допомогти в цій ситуації і самим хворим, і їхнім родинам. Ми пропонуємо, аби разом з обласним бюджетом взяли участь у співфінансуванні райони і, таким чином, ми всі зможемо зробити так, аби здоров’я хворих на гемофілію та хворобу Віллебранда не погіршувалося і не призвело до подальшої інвалідізації».

Начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко та завідуюча онкогематологічним відділенням Сумської обласної дитячої клінічної лікарні Ліана Никитенко проінформували, що протягом попередніх років наша область  була на першому місці в Україні в частині забезпечення хворих на  коагулопатії  факторами коагуляції  за рахунок  обласного бюджету. На жаль, з 2015 року додаткові дотації обласного бюджету для  лікування окремих категорій хворих скасовані.

«В лікувальних закладах за місцем мешкання кожної дитини, хворої на гемофілію або хворобу Віллебранда, в наявності по декілька флаконів факторів згортання, що були закуплені за кошти місцевих бюджетів. Це дозволяє розпочати замісну терапію як можна швидше після виникнення геморагічної кризи», - зазначила Ліана Кузьмівна.

Представники БФ «Діти з гемофілією» звернулися з проханням дозволити видачу препаратів замісної терапії пацієнтам з гемофілією та хворобою Віллебранда для «домашнього лікування» та затвердити порядок видачі та списання препаратів.

Сергій Бутенко запропонував представнику в Сумській області БФ «Діти з гемофілією» звернутися з відповідним запитом до Міністерства охорони здоров’я України. Утім попередив, що використання факторів коагуляції у домашніх умовах обмежені, у більшості родин відсутній досвід внутрішньовенних ін’єкцій, немає можливості контролю за умовами транспортування, зберігання, раціональністю використання препаратів.

Детально обговоривши всі питання, було вирішено підтримати пропозицію Сергія Бутенка щодо звернення БФ «Діти з гемофілією» до Міністерства охорони здоров’я та рекомендувати ОДА залучити кошти з обласного бюджету на умовах співфінансування з районами (Охтирський, Роменський, Конотопський, Липоводолинський райони – проживання хворих дітей) і м. Суми для забезпечення дітей факторами коагуляції для терапії екстрених випадків та профілактичного лікування важких форм гемофілії.

Тетяна Головко закликала всі зацікавлені сторони об’єднати зусилля для створення механізмів, що забезпечують хворим на гемофілію і хворобу Віллебранда повноцінний доступ до безпечних і ефективних препаратів. «Це дозволить поступово вийти на європейський рівень лікування й профілактики захворювання. Хворі на гемофілію отримають можливість вести нормальний спосіб життя і бути повноцінними членами суспільства», - резюмувала заступник голови обласної ради.

Для довідки: Станом на 01.01.2019  в області мешкає 13 дітей хворих на спадкові коагулопатії. З них: хворих на гемофілію А - 10 дітей, хворих на хворобу Вілебранда  – 3 дитини, 1 дитина  перебуває   на обліку  з  приводу   гемофілії  А,  інгібіторної  форми.

Також читайте:

 

 

 

 

Останнє оновлення на Понеділок, 28 січня 2019, 17:14

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення