telegram Facebook Twitter Youtube

На Сумщині відзначили 100 років Соборності України

Сьогодні, 22 січня, виповнюється 100 років з дня проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

З нагоди святкування соборності нашої держави у Сумах відбулася низка заходів, на яких був присутній і перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль.

Традиційно урочисті розпочалися з покладання квітів до пам’ятного знаку Героям Небесної Сотні та могил Героїв загиблих в зоні проведення АТО. Панахиду за загиблими героями провели священослужителі.

Далі урочистою ходою від Свято-Воскресенського кафедрального собору сумчани на чолі з духовенством рушили до пам’ятника Тарасові Шевченку, де відбувся урочистий мітинг «Соборна та єдина - рідна Україна».

Анатолій Річкаль від імені голови обласної ради і всього депутатського корпусу привітав сумчан з величним державним святом.

«Сто років назад здійснилась багатовікова мрія українського народу сходу та заходу – разом жити в єдиній неподільній державі.  Але наші сусіди не бажали бачити Українську Народну Республіку, тому вона не довго проіснувала з об’єктивних і суб’єктивних причин. На жаль, як говориться, історія повторюється через 100 років. Сьогодні в Україні йде війна. Війна не тільки зі зброєю в руках, а й економічна та інформаційна. Але ми повинні не втрачати надії на краще майбутнє, вірити в те що мир і злагода запанують на нашій соборній Батьківщині», - наголосив Анатолій Річкаль.

Також посадовець подякував військовослужбовцям, правоохоронним органам, громадським організаціям, які  забезпечували і продовжують забезпечувати спокій на території Сумської області.

Продовжили урочисте зібрання сумські козачата, які, не зважаючи на січневий морозний день, подарували сумчанам свій виступ з віршами та піснями про Україну.

Також читайте:

 

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 січня 2021, 14:10

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення