telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Спроможними мають бути не лише базові рівні, але й райони і регіони, вважають в Українській асоціації районних та обласних рад

Про нові етапи реформи, дорожню карту й пріоритети на майбутнє говорили учасники Форуму місцевого самоврядування, на якому був присутній і голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

Президент Української асоціації районних та обласних рад, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов розповів про аспекти формування належної нормативно-правової бази та перспективи реформування районів.

За його словами, треба докласти зусилля, аби подолати «зарегульованість» місцевого самоврядування: «Понад 2 200 законодавчих та інших нормативно-правових актів вищої юридичної сили, де визначаються повноваження органів місцевого самоврядування. Щоб працювати із таким гігантським корпусом документів, потрібна висока кваліфікація та певний досвід. Тож потреба у систематизації та оптимізації правової бази у цій сфері давно назріла».

Окремо голова Харківської обласної ради виділив необхідність законодавчого супроводження реформи: «Реформа потребує не тільки перегляду чинного корпусу відповідних нормативно-правових актів, а й прийняття нових законів, як то передбачено Концепцією. У період 2014-2016 років законотворча діяльність, спрямована на реалізацію реформи місцевого самоврядування, відбувалася доволі активно.

З 2017 року законодавче супроводження реформи майже зупинилося. Останнім законом, прийнятим в контексті децентралізації став закон про приєднання громад до міст обласного значення, прийнятий Парламентом 3 квітня 2018 року і підписаний Президентом 4 травня.

Низка законів, визначених Планом законодавчого забезпечення реформ в Україні, чекає свого часу. З 11 законопроектів ухвалено лише один. Так саме із першочерговими законопроектами для реалізації реформи, розробленими Кабінетом Міністрів».

Сергій Чернов також поінформував учасників Форуму, що 5 грудня було репрезентовано проект, який реалізовуватиметься у партнерстві між Асоціацією, Мінрегіоном та Програмою Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування». В межах пілотного проекту будуть змодельовані нові варіанти районів у Харківській, Тернопільській, Донецькій та Луганській областях. Як підкреслив очільник всеукраїнської асоціації районних та обласних рад, для повноти реформи недостатньо спроможного базового рівня. Такими мають бути також райони і регіони.

Утворення, укрупнення та ліквідація районів, встановлення і зміна їх меж, земельні та майнові відносини – ці питання мають бути вирішені найближчим часом.

Формування нової системи районів має відповідати завданням реформи адміністративно-територіального устрою, напрямкам бюджетно-фінансової децентралізації, а також предметній підвідомчості районних органів місцевого самоврядування. Оновлені райони повинні мати інфраструктурні, організаційні, кадрові та матеріально-фінансові ресурси для виконання повноважень», – підкреслив Сергій Чернов.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 07 грудня 2018, 09:40

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top