Андрій Кисіль: «Допомога до допомоги, турбота до турботи, - тільки так можна змінювати життя людей з інвалідністю на краще»

У Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю 3 грудня пройшов День відкритих дверей. Юні ведучі, маленькі артисти вражали своїми талантами. Діти продемонстрували свої вміння під час концерту, а педагоги та батьки ознайомили усіх присутніх з напрямками роботи Центру. Роздинкою заходу стали спільні майстер-класи: з гончарства та малювання на піску.

Від Сумської обласної ради усіх присутніх привітав депутат Андрій Кисіль, який наголосив, що ніхто не повинен почувати себе забутим і залишеним наодинці зі своїми проблемами, особливо діти, які потребують уваги і милосердя: «Є такий день - Міжнародний день людей з інвалідністю. Його відзначають третього грудня. Мені дуже приємно бути сьогодні тут, у Сумському обласному центрі комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю. Наш заклад вважається одним з кращих в Україні. Але потрібно ще багато чого зробити у напрямках забезпечення і модернізації, впровадження нових дієвих методів. Та нині хочу повести мову про те, які відчуття охоплюють, коли спілкуєшся з пацієнтами таких закладів, їх лікарями, педагогами, батьками. Про інвалідів кажуть, що вони люди з особливими потребами. А ще з наполегливим характером. Бажанням проявляти самостійність, таланти, перемагати, ставати відомими.
Звичайно, держава піклується про людей з інвалідністю, але цього недостатньо. Підвищена увага до них третього грудня радує і водночас розчаровує. Це та справа, що потребує постійної уваги. Не слів, а конкретної допомоги. Пам’ятати: благодійністю займаються не заради вигоди. Це – потреба, святе діло. За дітей, які так хочуть жити повноцінно і щасливо, ми всі відповідаємо. Ще маємо підтримувати їхніх батьків, насамперед, психологічно. І якщо допомога до допомоги, турбота до турботи, бажання до бажання, - тільки так можна змінювати життя людей з інвалідністю на краще. Адже зроблене добро не пропаде, а піде на користь».

Директор Центру Олена Сущенко розповіла, що у їхньому закладі використовуються традиційні та постійно впроваджуються новітні корекційно-розвиваючі методики. А успішний досвід сумських педагогів вивчається і переймається іншими подібними закладами України. Серед сучасних можливостей реабілітаційних технологій велика увага надається арт-терапії, яка дає можливість розвинути здібності дітей в трудовому, образотворчому, музичному напрямках. Нинішній 2018 рік став роком впроваджень багатьох інноваційних проектів, які з ентузіазмом підтримали батьки та вихованці Центру.

У той же час, у закладу є чимало нагальних потреб. Потрібна реконструкція приміщень і облаштування харчоблоку, придбання реабілітаційного обладнання, комп’ютерної техніки, інтерактивної підлоги, сучасного мікроавтобусу тощо. А ще роками чекають ремонту дороги, бо дуже важко долати хоч і невелику, але для людей з інвалідністю, важку дистанцію, із ямами та перепонами, особливо коли це колясочники.  Колектив Центру, вихованці та їх батьки сподівається на розуміння і допомогу, зокрема депутатів обласної ради.

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради