telegram Facebook Twitter Youtube

«…Хоч радість легше пам’ятать, та треба пам’ятать і горе»

З таких слів розпочався жалобний захід до Дня пам’яті жертв Голодомору, який пройшов сьогодні в обласному центрі.

Кожного року сумчани збираються до пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років, щоб своєю пам’яттю, своїми серцями доторкнутися до трагедії, яка сталася 85 років тому на нашій українській землі.

Перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль разом  з заступником міського голови Степаном Паком, духовенством і громадськістю вшанували пам’ять невинних людей, які стали жертвами геноциду. Керівники області та міста поклали до пам’ятного знаку композиції з хліба та квітів.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять про жертв Голодомору, які загинули в 1932-1933 роках. Є різні думки, різна інформація про те, скільки дійсно загинуло українців у ті тяжкі часи.  Для мене, як пересічного громадянина, не довідки КДБ є доказом тих страшних цифр, а та інформація яка передається з покоління в покоління, і це правдиві дані», - сказав у своєму слові Анатолій Якович.

Він також додав, що влаштований радянською владою геноцид 1932-33 років знищив понад 7 мільйонів осіб на території УРСР та 3 мільйони українців поза її межами, в регіонах, які історично були заселені українцями.

«Я сам родом з Буринського району, і знаю що в с.Піски загинуло 1118 людей, це більше, ніж сьогодні проживає в селі», - додав посадовець.

Він також зауважив, що всі ми повинні робити висновки з історії нашої держави. «Ніхто крім нас Україну не розбудує. Нам потрібно об’єднуватися і тільки разом ми переможемо», - акцентував увагу Анатолій Річкаль.

Панахиду за невинно замученими голодом людьми провели священослужителі Української православної церкви Київського патріархату.

Присутні вшанували жертв страшної смерті хвилиною мовчання і поклали колоски та квіти до пам’ятного знаку.

Цього ж дня о 16.00 сумчани зберуться у сквері Тараса Шевченка, де разом запалять свічки пам’яті та долучаться до загальнонаціональної хвилини мовчання.

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 22 листопада 2019, 10:23

Підготовка до сесії обласної ради

28 квітня відбудеться 6 сесія Сумської обласної ради 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення