Депутати переконані: звіт про виконання бюджету має бути у розрізі галузей економіки, місцевих бюджетів та видів надходжень

На черговому засіданні постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництвадиректор Департаменту фінансів Сумської обласної державної адміністрації Олена Батраченко проінформувала про виконання обласного бюджету Сумської області за 9 місяців 2018 року.

Голова комісії Микола Березін одразу зауважив, що звіт необхідно розглядати у розрізі галузей економіки, місцевих бюджетів міст, районів, ОТГ та видів надходжень. Обласний бюджет – це наше завтра, наш розвиток і розквіт. Звичайно, його треба наповнювати, відшуковувати резерви і можливості.

- Ми повинні бачити як, з чого наповнюється обласна копілка, хто пасе при цьому задніх. Приміром, нас цікавлять обсяги перерахованих у 2018 році податків, зборів, платежів до місцевих бюджетів області від підприємств, установ та організацій, які зареєстровані за межами області. Хотілося б побачити цифри у розрізі міст обласного значення, районів, ОТГ, - сказав Микола Якович і одразу вніс пропозицію рекомендувати Головному управлінню ДФС у Сумській області підготувати таку інформацію.

Пропозицію одноголосно підтримали обласні парламентарі і зажадали отримати дані також і про обсяги надходжень податків, зборів, платежів до місцевих бюджетів області від підприємств-позичальників, які отримали компенсацію відсоткової ставки за залученими кредитами у 2017 - 2018 роках. А також їх особливо зацікавило питання, чому підприємства сільського та лісового господарства, будівництва, транспорту, зв’язку, торгівлі (потужні супермаркети, ТРЦ), фінансових установ, які мають солідний товарообіг і, звичайно, прибуток, але перераховують незначні обсяги податкових платежів (податок на прибуток, ПДФО тощо). А ще депутати профільної комісії звернулися до обласної державної адміністрації з рекомендацією провести моніторинг віддачі до місцевих бюджетів області використання інвестицій в АПК та дорожнє господарство.

Обговоривши запропонований проект рішення«Про звіт про виконання обласного бюджету Сумської області за 9 місяців 2018 року», було вирішено погодити та рекомендувати внести його на розгляд обласної ради, а вже на наступному засіданні комісії розглянути виконання обласного бюджету з урахуванням виконання Програми економічного розвитку Сумської області за 9 місяців 2018 року в розрізі галузей економіки, місцевих бюджетів міст, районів, ОТГ та видів надходжень.

Також читайте:

Останнє оновлення на Четвер, 06 грудня 2018, 17:28

Підготовка до сесії обласної ради

Пленарне засідання 31 сесії Сумської обласної ради відбудеться 20 грудня 2019 року

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube