telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Голова обласної ради зустрівся з аграріями Миколаївської ОТГ

На зустріч у сільській раді зібралося близько 40 аграріїв. Питання, що обговорювалися – ефективне використання земель, адміністрування земельного податку та орендна плата.

У Миколаївській ОТГ достатньо як землевласників, так і одноосібників. Зареєстрованих фермерських господарств лише 5. Детально проаналізувавши показники сплати за використання земельних ресурсів по сільській раді, було визначено як боржників, так і тих, хто відповідально ставиться до сплати податків за користування земельними ділянками.

Виступаючи перед присутніми, голова Миколаївської ОТГ Іван Ігнатьєв окреслив головну мету зустрічі – виведення з тіні усіх без винятку земельних ділянок та приведення господарювання на них у правову площину. Особливо, що стосується одноосібників, які обробляють чималі ділянки. Якщо фермери більш-менш регулярно сплачують податки, підтримують соціальну сферу ОТГ, цього не скажеш про одноосібників, переважна більшість яких навіть не подають декларації, а отже, і не сплачують жодної копійки до місцевого бюджету. За законом вони мають зареєструватись  як  ФОП, адже не можна просто без оформлення обробляти паї своїх братів, сестер чи інших родичів, які живуть окремо і при цьому не сплачувати податки.

«Звісно, обраний  шлях одноосібниками не такий уже й легкий. Варто зважити і на багатогранність обов’язків, ризикованість справи, погодні та кліматичні умови тощо. Але це ніяким чином їх не виправдовує і не знімає з них відповідальності за надання достовірних даних про отримані доходи. Адже земля – не «гуляє» і дає її власникам належні доходи.  Власникам, а не бюджету громади. То як з таким явищем  миритися? Стосунки з державою треба будувати на чесних засадах, а суми податків повинні бути адекватними сумам доходів», - вважає голова обласної ради Володимир Токар.

Розмова була напруженою, втім, усі домовилися, що на найближчій сесії селищної ради буде визначено розмір податку – попередньо він складе 1% від вартості землі.

«Податок з доходів фізичних осіб за користування землею і прибуток від неї повинні платити всі  без винятку. І це повинні усвідомити всі громадяни-одноосібники. Вони такі ж самі господарі, як і їх колеги, котрі орендують земельні наділи в орендодавців. Тож і в розумінні сплати податків усі вони на рівних правах і обов’язках з орендарями. Привілеїв тут ніяких не повинно бути!», - резюмував Іван Ігнатьєв.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top