Сумчани вдячні за підтримку європейській спільноті

У теплій дружній обстановці за чашкою кави в обласній раді 15 листопада приймали делегацію голландців.

Це були не просто гості нашого краю, а представники голландського благодійного фонду Stichting Meierijstad Helpt Oost-Europa (Sint-Oedenrode), які не вперше завітали до нас з благородною місією.

Розпочинаючи зустріч, заступник голови обласної ради Тетяна Головко зазначила, що наші голландські друзі майже чотири роки поспіль мають тісні контакти з Сумщиною через громадську організацію «ДАР», надаючи посильну благодійну допомогу комунальним установам. Спочатку це були лікувальні й освітні заклади Роменщини, потім Липоводолинського та Недригайлівського районів, які отримали одяг, меблі, миючі засоби, іграшки та інші необхідні речі.

- Підтримку європейської спільноти мали й деякі обласні комунальні заклади, - наголосила Тетяна Іванівна, - тож цілком закономірно, що голова обласних парламентарів Володимир Токар ще минулого року, вітаючи голландців в обласній раді, з глибокою вдячністю вручив Подяку обласної ради президенту фундації.

Наразі благодійники не лише доставили необхідний вантаж, а й отримали можливість поспілкуватися безпосередньо з керівниками кількох обласних установ, що базуються в Сумах, з єдиною метою: дізнатися у рамках подальшого співробітництва, на яку конкретну допомогу сумчани очікують від них. Тому за «круглим столом» зібралися очільники КЗ – обласних клінічних лікарень для дорослих та дітей, перинатального центру, наркологічного диспансеру, центрів соціально-психологічної реабілітації дітей і комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю.

Кожен з виступаючих насамперед подякував за неоціненну підтримку, яку вже отримали їхні заклади з європейської країни, вручив презенти, а потім озвучив свої прохання.

Може здатися, що нам направляють застарілі речі, обладнання тощо. Але, як пояснив очільник громадської організації «Дар» Микола Оксюта, у голландських клініках медичне обладнання, в тому числі й реабілітаційне, міняють кожні три роки, незважаючи на те, що воно придатне для користування. Тож воно, як і інструментарій, меблі, насамперед операційні столи, миючі засоби, одяг, взуття тощо у непростий для українців час - неабияка підтримка.

Голландські меценати запевнили, що вони й надалі доставлятимуть «гуманітарку» медичним, освітнім та соціальним закладам нашого регіону, хоч є й певні труднощі при перетині кордону з вантажем і особливо у зворотньому напрямку, місць для розвантаження і зберігання речей. У зв'язку з цим головний лікар обласної клінічної лікарні, депутат обласної ради Володимир Горох запропонував розглянути, як альтернативу, тимчасово невикористані складські приміщення закладу. Уже після зустрічі-наради гості відвідали обласну лікарню.

За словами представників голландського благодійного фонду, Сумщина справила на них незабутнє враження, тож вони, щиро подякувавши за гостинність, запевнили, що із задоволенням і надалі співпрацюватимуть з нами.

- А ми сподіваємося, що важкі часи для нашої країни невдовзі минуть і вже не ви, а ми, можливо, станемо вам у пригоді, - підбиваючи підсумки зустрічі, наголосила заступник голови обласної ради Тетяна Головко.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 16 листопада 2018, 11:02

Підготовка до сесії обласної ради

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube