Свято солов’їної та мелодійної: Сумщина приймає мовознавчий конкурс імені Петра Яцика

Сьогодні, в День української писемності та мови, Сумщині випала честь стати своєрідною мовною столицею – область приймає в себе ХІХ Міжнародний конкурс імені Петра Яцика. На таку виняткову подію з’їхалися представники освітнього міністерства й органів місцевого самоврядування, організатори і судді мовознавчого турніру, вчителі та педагоги разом зі своїми учнями і студентами – істинними поціновувачами української мови.

Від імені Сумської обласної ради присутніх на урочистостях привітав перший заступник голови Анатолій Річкаль. Він, зокрема, наголосив: «Події, які сталися в країні у 2014 році, засвідчили, що боронити батьківську землю потрібно не лише зі зброєю в руках, а й з рідною мовою у серці».

На переконання Анатолія Яковича, українське слово нині немов стратегічна броня. Там, де воно панує, зберігається мир і спокій. Отож мовознавчий конкурс імені Петра Яцика, котрий вже давно вийшов за межі пересічних змагань, набуває сьогодні максимальної актуальності. І украй цінно, що з року в рік все більше молоді долучається до турніру знавців української мови.

Крім того, перший заступник голови облради щиро подякував освітянам-мовникам, які вкладають душу у власних учнів та студентів, прищеплюють їм основоположні людські цінності, виховують гідних патріотів рідної землі.

Двом із них – Тетяні Воробей із Шосткинського району та Олені Карпенко з Лебедина – Анатолій Річкаль вручив відзнаки Сумської обласної ради. Ці талановиті педагоги зростили переможців попереднього конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Голова Сумської облдержадміністрації Микола Клочко у своєму виступі акцентував увагу на тому, що для того, щоб об’єднати народ, потрібна платформа, а основа її – українська мова, література, культура. І те, що конкурс ім. Яцика єднає мільйони українців по всьому світу, не може не вражати і не захоплювати.

Заступник міністра освіти та науки України Роман Греба теж не оминув значимості даного мовознавчого змагання для сьогодення й майбутнього нашої держави. Крім того, він вказав, що завдяки таким особистостям, як Петро Яцик, котрий, живучи за чужині, не тільки зберіг у душі любов до України, а й багато років поспіль плекає її в інших, нашу державу нікому не вдасться здолати. «Мова – це наш генетичний код, це те, що робить нас сильними», – сказав Роман Володимирович.

Церемонія відкриття мовознавчого турніру супроводжувалася колоритною концертною програмою у виконанні популярних артистів та творчих колективів Сумщини. Зацікавлення відвідувачів викликала й виставка робіт ужитково-прикладного мистецтва, що розгорнулася у театрі ім. Щепкіна. Ще однією родзинкою святкових урочистостей став креативний флешмоб «Крила надії».

Принагідно зауважимо, що за звання кращих знавців української мови у міжнародному турнірі, названому на честь мецената і філантропа Петра Яцика, зазвичай борються школярі 3-11 класів, учні закладів профтехосвіти та студенти ВНЗ із України та діаспори. Конкурс проходить у чотири етапи: шкільний, районний, обласний та загальноукраїнський. На кожному з них учасників перевіряють на знання словотворення, правопису та пунктуації. Тріумфаторам змагання призначаються стипендії Президента України.

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube