telegram Facebook Twitter instagram Youtube

«Мистецькими сходами» піднялися кращі представники культурної сфери Сумщини

Уже втретє поспіль напередодні Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва на Сумщині відбулася масштабна акція «Мистецькі сходи». Це такий собі професійний рейтинг, де у відповідних фахових номінаціях визначаються кращі культурні діячі області. Отож-бо визнання, нагород, щирих поздоровлень і творчих дарунків у стінах театру для дітей та юнацтва, котрий вже традиційно приймав винуватців свята, аж ніяк не бракувало.

У своєму вітальному слові перший заступник голови Сумської обласної ради Анатолій Річкаль зауважив, що значення культури для суспільства важко переоцінити. Митці пробуджують і формують національну свідомість,  у їхніх руках, по суті, – ключі від майбутнього України.

Анатолій Якович послався на думку відомої творчої особистості Василя Зінкевича, який свого часу зауважив, що мало народитися українцем – треба ще й засвідчити це. «Нині, коли наші хлопці зі зброєю в руках захищають територіальну цілісність держави на східних її кордонах, представники культури боронять духовні рубежі країни, що украй важливо», – зауважив перший заступник голови облради.

Він висловив захоплення тим, наскільки самовіддано працюють заклади культури Сумщини, причому акцентував увагу не тільки на провідних установах області, а й мистецьких осередках у найвіддаленіших районах регіону.

«Наша духовність, виплекана попередніми поколіннями, щоденно примножується і збагачується кожним із вас. Своєю працею ви об’єднуєте українців та Україну. І, звісно ж, мета органів місцевого самоврядування – максимально вам сприяти», – сказав Анатолій Якович, додавши, що в поточному році в обласній скарбниці на культурну галузь закладено майже 132 млн грн, а в бюджеті розвитку на оновлення профільних закладів додатково передбачено більше 11 млн грн.

Анатолій Річкаль запевнив, що Сумська облрада й надалі оперативно відгукуватиметься на потреби митців нашого краю, а також побажав усім присутнім на святі міцного здоров’я, невичерпної енергії, творчого натхнення, щастя та значних звершень на шляху примноження неповторної культурної спадщини рідної держави.

На знак глибокої поваги до здобутків культурних діячів Сумщини обласна рада підготувала низку своїх відзнак. Зокрема, нагород удостоєні директор Кролевецької дитячої школи мистецтв Ірина Грабчук, керівник ТЮГу Віктор Кулемза, а також очільник обласної філармонії Олександр Даниленко.

Вітаючи митців регіону з професійним святом, начальник управління культури Сумської облдержадміністрації Олена Мельник зауважила, що, коли запроваджувався творчий проект «Мистецькі сходи», лунало чимало скепсису, мовляв, ця акція неперспективна, бо за рік-два нікого буде віншувати. Однак Сумщина – неймовірно багата талантами, і з року в рік вона сяє все новими й новими мистецькими гранями. Сьогоднішній рейтинг видатних творчих діячів області – яскраве тому підтвердження.

Олена Петрівна також наголосила, що розвиток культури в регіоні був би неможливий без розуміння і дієвої підтримки з боку органів влади. Та мистецтву Сумщини поталанило, бо є чимало тих, хто щиро вболіває за його процвітання. До таких людей керівник управління культури Сумської ОДА  зарахувала й кількох представників депутатського корпусу обласної ради, а саме: Анатолія Річкаля, Віру Лаврик та Ігоря Науменка.

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top