telegram Facebook Twitter Youtube

На запрошення Вікторії Мурич до роменців завітала дитяча письменниця Лариса Ніцой

З нагоди Дня української писемності та мови депутат Сумської обласної ради Вікторія Мурич підготувала для роменців-поціновувачів рідного слова сюрприз, гідний такого свята. На її прохання у Ромни завітала відома сучасна літераторка та громадський діяч Лариса Ніцой.

У центральній міській бібліотеці ім. Бориса Антоненка-Давидовича, в якій, між іншим, уже третій рік поспіль реалізується цікавий проект «Письменник іде до читача», зібралися, як-то кажуть, і дорослі, і малі. Вікторія Сергіївна зауважує, що її дуже потішив інтерес місцевої громади до новітньої літератури і, зокрема, запрошеної гості.

«Ларису Ніцой здебільшого позиціонують як дитячого автора. Чудового і креативного, треба додати. Її творчий доробок, котрий стрімко поповнюється новими оригінальними книгами для малечі, дійсно, вражає. Разом із тим Лариса Миколаївна неймовірно цікава ще й з огляду на багатий освітній досвід, активну громадську роботу та безмежну любов до рідної України», – розповідає депутат облради.

За її словами, найбільше з презентації письменниці вразили факти про те, як протягом багатьох століть нашу державу намагалася позбавити не лише історії, а й мови, влаштовуючи жорсткий лінгвоцид. Бесідувати українською заборонялося навіть у побуті, інакше – суворих покарань не уникнути. Чимало культурних діячів заплатили за непослух власним життям. «Тож, розмовляючи українською, ми висловлюємо повагу до тих людей, які протягом багатовікової історії нашої країни боролися за її права та можливість говорити рідною мовою», – вважає Вікторія Мурич.

Кілька годин спілкування з письменницею минули наче одна мить, а враження від зустрічі – просто-таки незабутні. Власне, роменці відзначали, що, слухаючи Ларису Ніцой, ніби живої води напилися і вкотре переконалися: доки є такі люди – наша нація непереможна. Крім того, лунали зізнання й про те, що після цього знаменного знайомства позбавлятимуться від суржику і розмовлятимуть виключно українською – наймелодійнішою і найкрасивішою мовою у світі.

Також читайте:

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення