telegram Facebook Twitter Youtube

Завдяки сприянню Вікторії Мурич школярі Роменщини та Недригайлівщини дізналися, як сміття, котре вони віднедавна сортують, отримує друге життя

30 жовтня відбулася мандрівка учнів та вчителів освітніх закладів Роменського та Недригайлівського районів на Фастівський завод із переробки ПЕТ-пляшок та картонно-паперовий комбінат в Обухові. Дана екскурсія стала своєрідною мотивацією для юних еко-реформаторів, котрі долучилися до проекту «Eco-clean 2», що впроваджується за ініціативи депутата обласної ради Вікторії Мурич у співдії з управлінням молоді та спорту Сумської облдержадміністрації.

На переконання народної обраниці, «Eco-clean 2» є украй актуальним задумом, адже країна просто-таки захаращена усіляким непотребом. Якщо українцям якнайшвидше не прищепити культуру правильного поводження зі сміттям, наслідки можуть бути незворотними.  

«Ми прагнемо донести інформацію про необхідність розподілу відходів усім категоріям населення, однак ключовий акцент робимо на дітях. За час реалізації проекту вони не тільки довідалися про користь сортування сміття, а й отримали змогу на практиці застосувати набуті знання, – розповідає Вікторія Сергіївна. – Власне, на початку жовтня у школи Роменщини, Недригайлова, Бурині та Липової Долини були доставлені контейнери для роздільного збору ПЕТ-пляшок. І, треба сказати, дітлахи з великою цікавістю долучилися до пропонованих еко-новацій. Для них це наче гра, а державі – велика користь».

Депутат облради відзначає, що поїздка до Фастова стала великим відкриттям для школярів. У першу чергу, їх неабияк вразив сам процес перетворення використаних поліетиленових пляшок на поліефірне волокно, котре у свою чергу може «трансформуватися» і в тканину, і в штучне хутро, і в утеплювальні матеріали, і навіть у наповнювачі для іграшок. А от друге здивування юних мандрівників полягало в тому, що завод змушений імпортувати до 40% ПЕТ-сировини з інших країн, а причина цього – дуже низький рівень сортування побутових відходів в Україні, котра, між іншим, щорічно накопичує на сміттєзвалищах до 200 тисяч тонн поліетиленових пляшок і пакетів.

Не менш цікавою видалася й екскурсія на Київський картонно-паперовий комбінат, що розташований у м. Обухів. Тут, як відомо, друге життя отримує зібрана макулатура, перетворюючись на паперові рушнички, серветки, пакувальні вироби, туалетний папір. Аби замотивувати дітлахів із Сумщини й надалі грамотно поводитися зі сміттям, на виробництві їм презентували кілька видів власної продукції та потішили солодощами.

За результатами поїздки Вікторія Мурич висловила сподівання, що кроки, зроблені нею та командою її однодумців на шляху до екологічного виховання молоді, стануть тими цеглинками, на яких зростатиме нове свідоме покоління українців, котре цінуватиме рідну землю і дбатиме про неї.

Також читайте:

Підготовка до сесії обласної ради

28 квітня відбудеться 6 сесія Сумської обласної ради 

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення