telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Оновлена медична галузь: у Сумській обласній раді проходить фахова майстерня, присвячена бізнес-плануванню діяльності закладів охорони здоров’я

25 жовтня у стінах Сумської обласної ради відбувається одноденна фахова майстерня, присвячена бізнес-плануванню діяльності публічних закладів охорони здоров’я, що знаходяться у власності органів місцевого самоврядування. Даний тренінг є черговим етапом загальнодержавного проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), що реалізується у партнерствёі з Українською асоціацією районних та обласних рад.

Поспілкуватися з лектором, начальником управління реформ медичної допомоги МОЗ України Костянтином Надутим зібралися представники обласної влади, районних та міських рад, а також керівники і фахівці лікувальних закладів Сумщини.

У своєму вітальному слові керуючий справами виконавчого апарату Сумської облради Вікторія Патютько зауважила, що потреба в проведенні якісних трансформацій у галузі медицини, цікавість до даної теми на місцях підтверджуються великою кількістю учасників фахових майстерень по всій країні.

«Сьогоднішній практикум проходить на прохання голів районних рад, а також медустанов, котрі діють в області. Сподіваюся, що буде конструктивна плідна розмова, адже запитань стосовно реформування галузі накопичилося багато. Даний тренінг – прекрасна нагода дізнатися відповіді на них. Разом із тим ця зустріч – свого роду місток між медициною в окремих регіонах та посадовцями, які формують загальнодержавну політику в даній сфері. Тож нині є виняткова можливість озвучити власне бачення автономізації лікарських закладів, вказати на проблеми, з котрими доводиться регулярно стикатися», – відзначила Вікторія Анатоліївна.

У свою чергу Костянтин Надутий зауважив, що процес реформування медицини є одним із найскладніших.

«У межах одноденного тренінгу розібрати його до дрібниць, напевно, не вдасться. Тим не менш, ми обов’язково розставимо маркери, як має бути і що потрібно робити, щоб цього досягти, – зазначив лектор. – Наша мета – навчитися прогнозувати свої дії в умовах переходу на бізнесову модель діяльності, убезпечувати себе від ризиків, уміти їх прораховувати, передбачати і, зрештою, запобігати. Рефлективна свідомість, коли всі питання вирішував держбюджет, відходить у минуле. Тепер менеджери медустанов мають мислити прогресивно, думати наперед».

Фахова майстерня проходить у динамічному форматі: з активними дискусіями, цікавими пропозиціями, перейманням досвіду, анкетуванням, формуванням своєрідних дорожніх карт. Зокрема, учасники практикуму вже докладно обговорили законодавче врегулювання діяльності комунальних некомерційних медзакладів.

На другу половину дня запланована не менш цікава розмова. Присвятять її  моделюванню бізнес-планів для комунальних підприємств у сфері охорони здоров’я з некомерційним характером діяльності. 

Також читайте:

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top