Олександр Стрельченко просить виділити кошти для закупівлі інсуліну з обласного бюджету

Проблеми, з якими щодня стикаються інсулінозалежні мешканці Сумщини, стали предметом обговорення на нещодавній сесії облради. Порушив дане питання депутат Олександр Стрельченко, який вважає за потрібне знайти в межах області фінансову можливість для придбання життєво важливого препарату – інсуліну.

Народний обранець підкреслив, що попри реальні потреби Сумщина отримала менше третини коштів, необхідних для забезпечення хворих на цукровий діабет, – усього 16,5 млн грн. У відповідь на неодноразові звернення Міністерство охорони здоров’я повідомило, що збільшення фінансування не очікується й порадило місцевим бюджетам самостійно забезпечувати вказані видатки.

Такий «пінг-понг» людськими життями неприпустимий. «Люди у відчаї. Як, маючи пенсію за інвалідністю 1450 грн, сплачувати за інсулін 2500 грн? Як бути хворим? Раніше вони отримували інсулін безкоштовно», – зазначив депутат.

За його інформацією, нині в Сумській області налічується більше 5,1 тис. осіб, хворих на цукровий діабет. Аби не лишити їх сам на сам із бідою, Олександр Стрельченко запропонував виділити необхідну суму з обласного бюджету. Наразі мова йде про 2 млн грн. Колеги-депутати даний запит підтримали.

Також читайте:

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради