telegram Facebook Twitter Youtube

Зберегти Роменський краєзнавчий музей: обласна рада має намір виділити кошти на ремонт унікальної пам’ятки у 2019 році

Перлина історично-краєзнавчої спадщини Сумщини – Роменський краєзнавчий музей – перебуває в жалюгідному стані. На цьому під час пленарного засідання 23-ї сесії Сумської обласної ради наголосив депутат Дмитро Кірюхін.

Він, зокрема, зауважив, що неприпустимо й надалі мовчати, бачачи, в яких умовах зберігається одне з найбагатших зібрань нашого краю. «У Роменському краєзнавчому музеї представлено близько 50 тисяч унікальних експонатів з історії та культури не тільки Ромен, а й усього Посулля, – відзначив народний обранець. – Та всі ці скарби, на жаль, знаходяться у занедбаній будівлі, котра просто-таки благає про ремонт».

За словами депутата облради, музей в Ромнах, який у 2020 році святкуватиме столітній ювілей, відвідують тисячі гостей. «Треба обов’язково привезти його до ладу: заради пам’яті, заради нашого майбутнього…» – вважає Дмитро Кірюхін.

Такої ж точки зору дотримується і його колега Вікторія Мурич. Вона переймається, що споруда може й не «достояти» до знакової події. «Приміщення перебуває в аварійному стані й потребує негайного ремонту. У протилежному випадку ми можемо втратити цінну пам'ятку архітектури місцевого значення. Вважаю, що у вирішенні даного питання є вкрай важливою консолідація депутатів усіх фракцій, адже культура – наш духовний стрижень», – зазначила Вікторія Сергіївна.

Отож запит щодо виділення фінансування на відновлення будівлі унікальної  музейної пам’ятки був цілковито схвалений регіональними парламентарями. Потрібні кошти планується передбачити при формуванні бюджету Сумської області на 2019 рік.

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 23 жовтня 2018, 15:35

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення