Депутати, готуючись до пленарного засідання, вивчають проекти рішень питань порядку денного чергової сесії

Насамперед у полі зору - зміни до основних фінансових документів. Так, на засіданні постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва жваву дискусію викликали доповнення до проекту рішення «Про внесення змін до рішення Сумської обласної ради від 20.12.17 «Про обласний бюджет». Йшлося наразі про додаткове фінансування галузі медицини. «Дірок – чимало, а коштів – обмаль!» - стверджують народні обранці. Тож доводиться перерозподіляти та відшукувати нові резерви на ремонти приміщень медзакладів, закупівлю медичного обладнання, ПММ тощо.

Особливо наполегливими у відстоюванні об’єктів, які потребують додаткових капіталовкладень, були депутати Микола Березін та Олександр Стрельченко. Тож їх колеги одноголосно підтримали виділення більше одного млн грн на ремонт обладнання в Шосткинському діагностичному центрі, який обслуговує мешканців кількох районів. Необхідну кількість коштів спрямували депутати і в Роменську першу обласну психлікарню та центр екстреної медицини, зауваживши, що після їх використання має бути проведений аудит витрат. Голова постійної комісії обласної ради Микола Березін уже зараз доручив депутату Катерині Приходько спільно з відповідними службами перевірити якість харчування, вартість продуктів, які закупили роменці для пацієнтів, і доповісти на засіданні комісії.

Питання щодо змін до Обласної комплексної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки» наряду з іншими питаннями порядку денного 23 сесії обласної ради розглядали одразу дві комісії – з питань бюджету (голова Микола Березін) та розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров'я, материнства та дитинства (головуючий Володимир Поцелуєв). Йшлося насамперед про надання адресної грошової допомоги соціально незахищеним верствам населення і адресної грошової компенсації за проведення коронароангіографії та первинного стентування при гострому коронарному синдромі. Частина депутатів запропонувала надати фінансову допомогу молодій жінці – жертві масової автотранспортної арії – у сумі 50 тисяч гривень.

Свою думку обласні парламентарі висловили і щодо змін до комплексної обласної програми «Правопорядок» на 2016-2020 роки. Її озвучили голови постійних комісій з питань бюджету, соціально-економічного розвитку, інвестиційної політики, міжнародного та міжрегіонального співробітництва і розвитку місцевого самоврядування, процесів децентралізації, адміністративно-територіального устрою, депутатської діяльності, регламенту, законності та правопорядку, зв'язків із громадськістю, інформаційної та регуляторної політики. Микола Березін та Валерій Толбатов наголосили, що обласна рада завжди йшла назустріч проханням правоохоронних органів, усебічно надаючи фінансову допомогу, однак, на думку обласних парламентарів, вони сподіваються на більш активну і дієву підтримку обласній раді у її діяльності. У першу чергу це стосується спільних дій з наповнення обласного бюджету. Тож є думка найближчим часом зібратися на ділову розмову, аби обговорити назрілі питання, виробити план взаємодії депутатів і представників правоохоронних органів.

Розглядаючи бюджетні питання, депутати зауважили, що, на превеликий жаль, існує неприглядна практика, коли фінансові потоки на розвиток галузей господарства йдуть наприкінці року, коли їх реалізація часом під загрозою.

У конструктивних обговореннях питань порядку денного сесії на засіданнях постійних комісій взяли участь заступник очільника обласних парламентарів Тетяна Головко та заступник голови ОДА Вадим Акпєров.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 17 жовтня 2018, 15:16

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради