Допомогти селу: обласна влада напрацьовує механізм часткового відшкодування витрат на придбання корів

Сумська обласна рада спільно з облдержадміністрацією украй стурбовані поширенням захворюваності великої рогатої худоби на лейкоз, котра спостерігається на приватних та фермерських господарствах регіону. Як зарадити в даній ситуації і не допустити занепаду агропромислового комплексу Сумщини, на ці питання шукали відповіді посадовці під час тематичної наради за участю заступника голови Сумської обласної ради Тетяни Головко, депутатів регіонального парламенту Миколи Березіна й Олександра Непочатова.

Власне, начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області Віктор Науменко проінформував учасників обговорення щодо показників захворюваності тварин на лейкоз.

Майже 5% худоби, котру утримують жителі Сумщини, інфікована, а, отже, має бути реалізована переробним підприємствам на забій. Причому власники корів змушені здавати їх за безцінь. Виручених коштів на придбання молодого і здорового поголів’я не вистачає.

Така ситуація – пряма загроза розвитку тваринницької галузі в області, що є одним із ключових джерел доходів сільського населення. На цьому наголосив головуючий на нараді заступник керівника Сумської ОДА Микола Подопригора.

У свою чергу Тетяна Головко зауважила, що за її ініціативою обласна рада направила звернення до вищих органів державної влади з проханням спільно вирішити проблему, запровадивши компенсацію видатків на придбання здорової худоби замість тієї, яку довелося реалізувати з огляду на хворобу.  

«Поки відповіді немає, ми повинні допомогти селянам власними силами, адже зволікання може призвести до занепаду тваринництва Сумщини», – сказала Тетяна Іванівна.

Аналогічної точки зору дотримується і директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Маслак, який запропонував невідкладно провести консультації з сільськими приватними та фермерськими господарствами.

Наступним кроком, на думку учасників засідання, стане напрацювання дієвого механізму часткового відшкодування витрат на закупівлю нетелів за рахунок обласного бюджету. Кошти на ці потреби Сумська облрада почне виділяти з початком 2019 року.

Також читайте:

Останнє оновлення на П'ятниця, 05 жовтня 2018, 07:40

Підготовка до сесії обласної ради

Звіт начальника ГУНП в Сумській області про діяльність поліції за 2019 рік (завантажитипереглянути)

telegram Facebook Twitter Youtube

Документи облради