telegram Facebook Twitter Youtube

Культуру поводження з відходами варто прищеплювати змалку

Такої точки зору дотримується депутат Сумської обласної ради Вікторія Мурич, яка є ідейним натхненником проекту «Eco-clean 2», котрий вже другий рік поспіль реалізується на Сумщині за фінансової підтримки управління молоді та спорту Сумської облдержадміністрації. Його мета – прищепити культуру поводження зі сміттям, розтлумачити, наскільки важливим і глобальним для всіх нас є дане питання.

Цими днями школи Роменщини, Недригайлова, Бурині та Липової Долини отримали контейнери для роздільного збору ПЕТ-пляшок. Такі цінні надбання – подарунок Вікторії Мурич та громадського об’єднання «Новий світ».

«Діти вже чимало знають про актуальність проблеми із забрудненням навколишнього середовища, адже в межах нашого проекту вони і на еко-тренінгах побували, і відеоуроки корисні переглядали. Тепер же у школярів є реальна можливість довести, що їм небайдужа рідна земля та її майбутнє.  Сортувати відходи – не складно, а от користь від цієї справи – колосальна», – зазначає Вікторія Сергіївна.

Вона додала, що статистика по Україні наразі невтішна. В державі  переробляється не більше 7% із 200 тисяч тонн поліетиленових пляшок і пакетів, які щорічно накопичуються. Країна поволі захаращується мотлохом – загальна кількість сміття на звалищах перевищила 35 млрд тонн. І це тільки дані з офіційних полігонів.

Тож Вікторія Мурич щиро сподівається, що завдяки проекту «Eco-clean 2» ситуація почне змінюватися на краще, і ключовою рушійною силою на цьому шляху стануть якраз-таки діти з Сумщини.

Під час відвідування освітніх закладів депутата облради щиро потішило, що в низці шкіл уже почали розділяти відходи. Зокрема, дітлахи сортують пластикові кришки, батарейки та макулатуру. Вчителі ж їх всіляко у цьому заохочують.

До слова, найближчим часом має відбутися екскурсія юних еко-реформаторів на сортувальний завод, де буде прекрасна нагода подивитися, як зібрані ними пластикові пляшки отримують своє друге життя, перетворюючись на нові корисні речі.

Також читайте:

Останнє оновлення на Вівторок, 02 жовтня 2018, 08:58

Підготовка до сесії обласної ради

Документи облради

Коронавірус: профілактика, інфікування і поширення