Національний реєстр книги рекордів України: Суми - донорська столиця України

Такий статус обласний центр отримав за найбільшу кількість донацій крові та її компонентів – 190 на тисячу населення.

Керівник Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова привітала із цією знаковою подією всіх сумчан.

«Маю сьогодні унікальну можливість оголосити офіційне рішення Національного реєстру рекордів України щодо надання статусу місту Суми донорської столиці України. Коли до нас прийшла амбіційна заявка, ми почали формувати доказову базу, тому що для цього титулу вона потрібна фундаментальна. Ми все ретельно перевірили і виявили, що ця доказова база є безперечною, тож маємо повне право надати Сумам статус донорської столиці, яким може пишатися вся країна, бо це – історична подія».

У цьому аспекті київська гостя подякувала обласній владі, особисто керівнику депутатського корпусу Володимиру Токарю за його ініціативу у 2009 році створити Сумський обласний центр служби крові таким, який він є сьогодні, колективу Центру і всім донорам.

Володимир Токар наголосив на тому, що треба подавати заявку на світовий рекорд, оскільки 190 донацій крові та її компонентів на тисячу населення – такої цифри немає в жодній країні. «Це означає, що ми з самого початку пішли правильним шляхом і зараз є прикладом для багатьох, як може ефективно працювати приватний бізнес з державним. Нині Сумщина – особлива територія донорства, яка постійно розширюється, гуртує людей, і ми зафіксували рекорд, який стосується саме Сум. Але, якщо брати область, вона також має рекорд – 50 донацій на тисячу населення. Це більше, ніж у розвинених країнах Європи. Нехай наш досвід переймають не лише області країни, а й європейські держави! Ну а ми й надалі допомагатимемо Центру служби крові і спільно працюватимемо над позитивним іміджем закладу».

«Цей рекорд – результат роботи всього колективу Центру служби крові, бо йому передувала велика робота, - вважає заступник голови Сумської обласної ради Тетяна Головко. – Я хочу подякувати представникам компанії «Біофарма», які не залишаються осторонь соціальних проблем Сумщини, тому що Сумська обласна рада, як співвласник Центру і має 25% акцій («Біофарма» – 75%), завжди відчувала колосальну соціальну підтримку. Завдяки системі державно-приватного партнерства була створена модель соціальної співпраці і вона дає результат, який ми маємо».

Серед іншого посадовець подякувала громадським організаціям та громадським активістам за те, що вони доносять до населення важливу інформацію про роботу донорського центру. Акцентувала увагу на тому, що онкохворі діти Сумщини в будь-який час отримують кров та її компоненти, і саме це, на її думку, один із найкращих показників і результатів роботи.

Після зустрічі керівництва області з представниками Книги рекордів України та екскурсії Центром служби крові, голова обласної ради подарував гостям книгу «Сумщина», а ті, в свою чергу, книгу – «Національний реєстр рекордів України-2018».

Також читайте:

Електронні петиції

Документи облради

facebook twitter youtube