Миропільська ОТГ взяла тягар ремонту доріг на свої плечі

«Нині стан вітчизняних доріг є одним із найактуальніших питань, що хвилює не лише жителів Сумщини, а й усіх українців», - говорить голова Сумської обласної ради Володимир Токар.

У тих громадах, де посадовці або активний бізнес беруть ініціативу в свої руки, питання зрушило з місця. Як приклад – Миропільська ОТГ.

На останній сесії тут були внесені зміни до Програми соціально-економічного розвитку, згідно з якою з бюджету ОТГ на ремонт дороги Суми-Миропілля виділено 1 млн грн. Ще 10 млн 630 тисяч грн. надали місцеві підприємці та сільгоспвиробники і 8 млн грн. цих коштів, які надійшли від агрофірми «Псел», уже освоєно. За них відремонтовано 1,6 км дороги. Керівники агропідприємств у ході обговорень дійшли згоди, аби врятувати дорогу, виділяти 1 млн грн. з кожної тисячі гектарів землі.

Очільник господарства Микола Калініченко говорить, що, в першу чергу, бізнес моє бути соціально-відповідальним і дбати не лише про прибутки, а й про те, аби на території жилося добре мешканцям. Саме тому він вкладає кошти підприємства не лише в ремонт дороги Суми-Миропілля, а й від Малих до Великих Рибиць. Наразі тут зрізані узбіччя і вода не залишається на асфальті, відтак не руйнує його. Окрім того, на восьми кілометрах цієї дороги повністю зроблений ямковий ремонт. Тож Микола Калініченко хоче, щоб його приклад взяли до уваги й інші сільгоспвиробники. «Усі ми повинні розуміти, що важливим чинником незадовільного стану доріг є їх невідповідність сучасному навантаженню та природне старіння. Адже більшість доріг збудована понад півстоліття тому. І якщо покладатися, що має хтось зробити, а не я, то зиску від цього не буде», - упевнений аграрій.

Голова бюджетної комісії обласної ради Микола Березін, який приїхав на сесію Миропільської ОТГ, наголосив: «Ви на даний час єдина громада в Сумській області, яка взяла тягар ремонту доріг на свої плечі, розуміючи, що треба проявляти ініціативу. Обласні депутати бачать, що ви не сидите, склавши руки, і тому у рамках співфінансування також проголосували за виділення на цю ділянку дороги ще 15 млн грн. Водночас, є прохання до керівництва ОТГ – прискорити всі процедури, аби встигнути відремонтувати дорогу, поки сприятиме літня погода».

Обласний депутат також наголосив, що відповідальний бізнес Сумщини уже зібрав до 60 млн грн на ремонт доріг загального значення, але цієї суми мало. Тому бюджетна комісія прийняла рішення терміново провести семінар на базі Миропільської ОТГ, скласти графік ремонту доріг і встановити строки його виконання. А на наступній сесії обласної ради прийняти програму утримання доріг загального значення до 2020 року.

«Від стану автомобільних доріг залежить соціально-економічний розвиток території, - вважає Володимир Токар. – Тому нині ми всі зусилля намагаємося направляти саме у цю сферу».

Також читайте:

Останнє оновлення на Понеділок, 23 липня 2018, 15:26