telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Виїзне засідання комісії облради на Кролевеччину

Виїзне засідання постійної комісії Сумської обласної ради сьомого скликання з питань розвитку сільських територій, соціального захисту населення, переміщених осіб, учасників АТО та членів їх сімей, охорони здоров’я, материнства та дитинства відбулося 22 червня в Кролевці за участі заступника голови обласної ради Тетяни Головко, керуючого справами виконавчого апарату обласної ради Вікторії Патютько, депутатів обласної ради, членів комісії Магомеда Галаєва, Володимира Гороха, Едуарда Пінчука та Володимира Поцелуєва.

Також на засіданні були присутні начальник управління охорони здоров’я ОДА Сергій Бутенко, начальник відділу координації та контролю надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей Департаменту соціального захисту населення ОДА Лідія Лисаченко, заступник начальника управління - начальник відділу соціальних гарантій, пільг та компенсаційДепартаменту соціального захисту населення ОДА Надія Степаненко, очільники Кролевеччини Олег Кучерявий і Микола Авраменко.

На початку роботи комісії Тетяна Головко та голова комісії Магомед Галаєв побажали всім плідної дієвої роботи та наголосили на важливості питань, що винесені на порядок денний. А йшлося про забезпечення твердим паливом та відшкодування витрат за пільговий проїзд учасників антитерористичної операції і про стан реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі.

Після розгляду першого питання члени комісії вирішили звернутися до Кролевецького міського голови з проханням виділити кошти з місцевого бюджету у сумі 19,9 тис. грн для забезпечення реалізації Обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування на 2016-2020 роки.

Інформацію доповідачів члени комісії взяли до відома й одразу перейшли до розгляду наступного питання.

З приводу реформування галузі охорони здоров’я Сергій Бутенко зазначив, що воно проводиться відповідно до Плану пріоритетних дій Уряду. Начальник управління охорони здоров’я проінформував членів комісії про вжиті заходи з реалізації Програми місцевих стимулів з метою укомплектування закладів первинної ланки лікарями та медперсоналом, а також про виділення земельних ділянок під забудову сучасних лікарських амбулаторій. А їх планується побудувати 28.

Наостанок Сергій Бутенко ознайомив присутніх з ескізним проектом будівництва КЗ СОР «Сумська обласна клінічна лікарня», що розташована за адресою: м. Суми, вул. Ковпака, 18. Медзаклад розрахований на 415 ліжкомісць.

«Для успішного входження в реформу та забезпечення стабільного функціонування лікарні необхідно забезпечити максимальне зміцнення діагностичної та матеріально-технічної бази, створити комфортні умови перебування хворих у лікарні та належні умови праці для персоналу, - це пріоритетні питання», - зазначив головний лікар Кролевецької ЦРЛ Сергій Побивайло.

З приводу реформування галузі охорони здоров’я в Кролевецькому районі обласний очільник медиків зосередив увагу головного лікаря ЦРЛ на раціональному використанні бюджетних коштів та заходах з енергозбереження.

У свою чергу депутат облради Володимир Горох звернувся до головного лікаря ЦРЛ з проханням переглянути профільність лікарні. «Перебудова системи охорони здоров’я - процес болісний, але нам треба його пройти. Головний лейтмотив – лікарня була, є і буде. Проте, обов’язково слід продумати, як провести медичну реформу так, щоб хворі не залишилися без медичної допомоги, а медпрацівники - без роботи», - сказав обласний парламентар.

Цю думку підтримала і заступник голови обласного депутатського корпусу. За словами Тетяни Головко питання реформуванння медицині - на часі, адже проблем у галузі дуже багато і їх потрібно вирішувати зараз, спільними зусиллями.

Після засідання члени комісії ознайомилися з роботою Кролевецької ЦРЛ та центру первинної медико-санітарної допомоги.

Також у ході виїзного засідання обласні депутати здійснили робочий візит до Кролевецького будинку-інтернату для людей похилого віку та інвалідів, відвідали ткацький музей та оглянули ботанічну пам'ятку природи загальнодержавного значення – яблуню-колонію.

 

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top