telegram Facebook Twitter instagram Youtube

У Миропільській ОТГ ремонтують дороги

«30 кілометрів ми проїжджаємо більше, ніж за годину. І це лише за нормальної погоди, коли ж дощ і ями залило, то взагалі з Миропілля до Сум можна їхати півтори-дві години. Тому цю трасу край треба латати і доводити до ладу», - говорять водії. Вони не приховують своєї радості, коли дізнаються, що ремонтні роботи тут уже розпочалися.

Із своєрідною інспекцією до Миропільської ОТГ приїхали голова обласної ради Володимир Токар та голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету Микола Березін. Згодом вони зустрілися з головою Миропільської ОТГ Оленою Ординець, керівниками місцевих сільгосппідприємств, фермерами та представниками великих компаній, що працюють на території громади.

«Люди порушили питання ремонту дороги ще минулого року, коли ми приїжджали сюди з головою обласної ради Володимиром Токарем, - говорить Микола Березін. – Більше всього населення турбують ділянки від Бариловки до Грунівки і від Запсілля до Миропілля із захватом Великої Рибиці. Тоді Володимир Миколайович пообіцяв узяти це питання на контроль, але поставив одну умову: тільки при співфінансуванні не менше 30%. Місцевий аграрій Микола Калініченко виділив одразу 8 млн грн, заключив договір із підрядчиками і вже почалися ремонтні роботи. Це перший крок до того, що траси у Миропільській ОТГ перестануть бути напрямками з ямами по коліна, а стануть повноцінними дорогами».

Загалом спільними зусиллями вже зібрано близько 50 млн грн. 30 млн грн. – обласний бюджет, ще близько 16 млн грн. – зібрали керівники сільгосппідприємств та фермери. За кошти аграріїв роботи вже тривають. Черга – за тендером на використання обласних коштів. Утім, за твердженням Миколи Березіна, освоїти їх планують якомога раніше.

Голова обласної ради Володимир Токар назвав дорогу від Миропілля до обласного центру – дорогою життя для місцевих мешканців, оскільки об’їзної немає і тільки цією трасою можна дістатися Сум, Краснопілля, а відтак – лікарні та інших закладів. Тим більше, що за словами Миколи Калініченка, були випадки, коли хворих через такий стан доріг не встигають довозити до лікарні.

«Від стану автомобільних доріг залежить соціально-економічний розвиток території, - говорить Володимир Токар. – Тому нині ми всі зусилля намагаємося направляти саме у цю сферу. У нас близько 5 тисяч км доріг загального користування місцевого значення і всі вони в такому стані. Але допомагати треба тим, хто працює. Так, минулого року ми дійшли згоди з місцевим керівництвом і аграріями, як вирішити питання ремонту дороги Миропілля-Суми. І вже сьогодні вони стали прикладом для усієї області. Звісно, легше лаяти керівництво держави і сидіти чекати манни з неба. А можна просто взяти і зробити, як подає приклад Миропільська громада».

Також він звернувся до представників Сумського управління лісового та мисливського господарства та БК «Федорченко», аби вони також брали участь у співфінансуванні щодо ремонту дороги.

Олена Ординець наголосила, що найголовніше – особистий приклад. Втім подякувала керівництву області за підтримку спільної ініціативи. І сподівається, що вже до кінця літа до їхньої громади гладенькими дорогами поїдуть і туристи, бо такої краси, як тут, рідко де зустрінеш.

Також читайте:

Останнє оновлення на Середа, 20 червня 2018, 12:49

Про функціонування «Пункту незламності»

 

Документи облради

Go to top