telegram Facebook Twitter instagram Youtube

Настав той час, коли треба приймати виважене і остаточне рішення щодо створення громад

На цьому наголосила заступник голови обласного депутатського корпусу Тетяна Головко під час регіональної конференції та форуму з питань проведення реформи децентралізації на Сумщині.

Заходи, де обговорювали місце «району» в новому адміністративно-територіальному устрою України та створення ОТГ в Сумській області навколо міст обласного значення, відбулися за участі голів РДА, районних рад Сумщини, голів ОТГ та громадськості.

Про укрупнення районів та впровадження секторальних реформ говорив координатор із правових питань Центрального офісу реформ при Мінрегіоні, директор ГО «Інститут розвитку територій» Юрій Ганущак.

Він детально зупинився на законопроекті № 6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад до міст обласного значення, який нещодавно Верховна Рада України прийняла в другому читанні та в цілому. Цей Закон дозволяє громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до міст обласного значення.

«У квітні та на початку травня Сумський Центр розвитку провів зустрічі з представниками майже усіх міст обласного значення, окрім міста Суми», - розповів директор Сумського підрозділу Центру Олександр Хоруженко. – Консультаційні виїзди здійснювалися в Охтирку, Ромни, Лебедин, Шостку. Висновок: є потреба територіально та фінансово підсилювати міста».

Зокрема, за словами Тетяни Головко, на сесії обласної ради, що відбудеться у липні, Перспективний план буде повністю доузгоджений.

«Зараз саме той час, коли ми повинні прийняти виважені рішення стосовно громад, - звернулася до присутніх заступник голови обласної ради. - Є узгоджена позиція з обласною державною адміністрацією, що Перспективний план, який є на сьогодні, може мати одне-два коригування, які будуть розглянуті на найближчому пленарному засіданні сесії. Більше жодних змін до Перспективного плану не планується, тож це рішення й буде остаточним».

Окремо вона звернулась до присутніх голів районних рад та сіл: «Обласна рада та обласна державна адміністрація досі не відмовили жодному району, жодній сільській раді у будь-якій допомозі з питань проведення реформи. Ми завжди готові прийти на поміч, тож зараз, коли йдемо до завершення створення громад, допомога буде ще активнішою. Пріоритетом у роботі має бути поліпшення якості надання послуг населенню в усіх галузях йогожиттєдіяльності, - це головне завдання, покладене на органи виконавчої влади».

За словами тимчасово виконуючого обов’язки голови облдержадміністрації Миколи Подопригори, Сумщина входить у першу десятку областей з впровадження реформи децентралізації.

«Зараз наше завдання в першу чергу проводити секторальні реформи – освітню, медичну та адміністративну, – зазначив Микола Подопригора. – І ми над цим працюємо. Реформа триває, головна із проблем – це брак кадрів в ОТГ. Її ми намагаємося вирішити, співпрацюючи з донорськими навчальними програмами, готуємо кадри коштами обласного бюджету».

Досвідом впровадження реформи поділився голова Тростянецької ОТГ Юрій Бова. Зокрема мова йшла про галузі освіти та медицини, що є одними з головних векторів розбудови громад.

Обговорили й проект «Великі Суми». За словами Олександра Хоруженка, минулоріч Центр провів три зустрічі щодо створення Сумської міської ОТГ. 22 грудня 2017 року обласна рада затвердила Перспективний план, який передбачає приєднання до міста Суми Стецьківської, Великочернеччинської, Битицької та Піщанської сільських рад. Зараз на фінальній стадії створення Садівської ОТГ, центр якої знаходиться поблизу міста Суми.

Захід відбувся за ініціативи Сумського «Центру розвитку місцевого самоврядування» та підтримки Програми «U-LEAD з Європою» спільно з Центральним офісом реформ при Мінрегіоні, обласною та Сумською міською радами, обласною державною адміністрацією.

Про функціонування «Пункту незламності»

Документи облради

Go to top